Zatrucie alkoholowe

Kac i jedzenie

Tosty i sucharki

Na pierwszy rzut oka spalone tosty i sucharki są odpowiednim lekarstwem na stan jakim jest kac. Ciekawa teoria wynika z tego, że węgiel jest zawarty w spalonym chlebie. Węgiel jest faktycznie odpowiedzialny za filtrację w organizmie. Chociaż prawdą jest, że węgiel aktywowany (który jest uzdatnioną formą węgla) służy do leczenia licznych zatruć, to nie jest obecnie wykorzystywany jako lekarstwo na kaca. Węgiel w grzankach nie jest tym samym co węgiel aktywowany.

Tłuste potrawy, a kac

Chociaż jedzenie smażonych lub tłustych potraw rano po upojnej nocy prawdopodobnie tylko bardziej podrażni żołądek pijącego, jedzenie ich przed spożyciem alkoholu może być rzeczywiste pomocne. Kac nad ranem może się okazać znacznie słabszy.

Umieszczenie czegokolwiek w żołądku przed piciem alkoholu, zmniejsza ryzyko wystąpienia kaca lub niweluje objawy do tego stopnia, że sa prawie nieodczuwalne. Tłuste pokarmy dlatego, że przylegają do ścian żołądka spowalniając wchłanianie alkoholu do krwiobiegu. Mimo, że może spowodować wydłużone skutki spożycia alkoholu, ale również daje organizmowi więcej czasu na przetwarzanie produktów ubocznych i zwiększa szanse pijącego na mniejszego kaca nad ranem.

Jajka

Jedzenie jajek rano dostarcza tyle samo energii jak zwykłe jedzenie. Jak się jednak okazuje jaja zawierają również duże ilości cysteiny, substancji, która rozbija toksyny powodujące. Dlatego, jaja mogą potencjalnie pomóc w walce z kacem.

Banany

Po ciężkiej nocy spędzonej na intensywnym piciu, warto rano zjeść banana, który zapewnia przypływ utraconych elektrolitów oraz uzupełnia niedobór potasu. Inne pokarmy bogate w potas jak kiwi czy napoje dla sportowców działają równie skutecznie.

«1 ... 567 8