Zatrucie alkoholowe

7. Kac, a leki przeciwbólowe

Jednym z popularnych sposobów na kaca jest przyjęcie tabletki przeciwbólowej, jednak czy relatywnie najlepszym? Otóż raczej nie. Jak wiadomo alkohol obciąża w znaczny sposób wątrobę, przyczyniając się do złuszczania jej ścianek. Dlatego nie najlepszym sposobem jest łykanie tabletek z samego rana, najczęściej na czczo. Należy także pamiętać, że spożywać można jedynie niesteroidowe leki przeciwzapalne (lub NLPZ takie jak np.

aspiryna, ibuprofen i naproksen) nie zaś Paracetamol, który w połączeniu z dodatkową praca jaką wykonuje wątroba może skutkować uszkodzeniami narządu lub prowadzić nawet do śmierci.

8. Witaminy dobre na kaca?

Jeśli normalnie zażywamy zestaw witamin, śmiało można to zrobić po lekkim śniadaniu także podczas porannego kaca, jednak jak dotąd żadne badania nie potwierdziły zbawiennego wpływu witamin na zatrucie alkoholowe. Także nie należy liczyć na niezwykłe rezultaty. Ponadto same witaminy nie zdołają zastąpić wszystkich potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych.

9. Sport na kaca

Jeden drink – 500 ml piwa, 150 ml wina lub 50 ml wódki, jest metabolizowany przez organizm w około godzinę, więc cały teoria o wypacaniu alkoholu się mitem. W tym samym czasie uwolnienie endorfin może polepszyć Twój nastrój. Zaś spalenie kilku kalorii pozwoli zmniejszyć winę za to ile się wypiło poprzedniego dnia. Podczas ćwiczeń należy pamiętać, aby regularnie uzupełniać płyny by nie dopuścić do jeszcze większego odwodnienia.

10. Kac, a seks

Nie istnieją badania na to, ze seks pozwala zmniejszyć objawy zatrucia alkoholowego. Prawdopodobnie nie istnieje zależność kac – seks. Jedynie jaki wpływ może mieć seks na ciężki poranek spędzany na kacu jest to, ze zdecydowanie pozwoli ten czas umilić.

11. Kac – zapobieganie, czyli najlepsze lekarstwo

Jeśli jest się dorosłą, odpowiedzialną osobą, powinno się zdawać sprawę jak rozważnie spożywać alkohol. Każdy kto pije alkohol od czasu do czasu wie na ile może sobie pozwolić oraz gdzie mieści się granica, które lepiej nie przekraczać, jeśli nie chce się cierpieć kolejnego poranka. Jedno piwo jest przetwarzane przez organizm przez około 60 – 70 minut. Należy o tym pamiętać spożywając alkohol. Szybsze picie zwiększa ilość alkoholu we krwi. Należy pamiętać przede wszystkim o jedzeniu, bo to największa tajemnica osób, które piją dużo, a kacy nie miewają. Jedzenie spowalnia absorbcje alkoholu, co z kolei spowalnia szybkość w jakiej uderza on do głowy. Warto do piwa zamawiać sobie także szklankę wody i spożywać ją równomiernie z piwem lub po opróżnieniu każdego kufla.

Kac, a trzeźwość: w badaniach, "umiarkowane picie" przez człowieka jest definiowana jako maksymalnie dwa drinki dziennie. Więcej niż pięć drinków na raz to już nadużywanie alkoholu. Warto zastanowić się nad możliwymi skutkami przed zamówieniem kolejki.

«12 3 456 ... 8»