Zatrucie alkoholowe

3. Kac i kawa

Wiele osób, także z tych, które nie mają kacy, spożywają rano kawę, aby pobudzić swój organizm i nastawić go na cały. Jednak wycieczka po kawę do jednej z sieciówek, szybka kawa w restauracji czy po prostu wypita podczas śniadania nie da długotrwałych efektów, a jedynie krótkotrwałe pobudzenie, dzięki, któremu osoba jest w stanie znieść trudy poranka. Kawa działa różnie w zależności od organizmu człowieka. Może pomagać na bóle głowy, ale także wpływać na ich występowanie, dlatego jej spożycie jako lekarstwo na kaca zależy do prywatnych preferencji.

Zamiast kawy oczywiście najlepiej spożywać wodę, według niektórych badań kofeina powoduje odwodnienie. To też kac połączony z kawą nie u wszystkich przyniesie oczekiwane rezultaty.

4. Więcej alkoholu na kaca

Jedni uważają, że „klina powinno wybijać się klinem”, inni twierdzą, że to nie lada głupota, zaś praktykowanie może przyczynić się jedynie do pogorszenia wpływu kaca na organizm człowieka. Ponadto nie powinno zaczynać się dnia od alkoholu, wzrasta przez to ryzyko nadużyć, a alkohol jak alkohol uzależnia. Dlatego nie może być traktowany jako rodzaj lekarstwa na kaca.

5. Kac, a tosty i krakersy

Prawie każde dziecko uwielbia jeść tosty. Warto przypomnieć sobie jak w dzieciństwie było się nimi karmionym przez rodziców. Tosty i krakersy to bardzo dobry pomysł na rozpoczęcie dnia przez osoby dorosłe, które noc spędziły przykute do łazienki. Pomimo, że żadne jedzenie nie jest właściwie w stanie powstrzymać tego co dzieje się nad ranem w żołądku osoby dotkniętej mocnym kacem to jednak węglowodany pomagają przywrócić poziom cukru z powrotem na właściwy poziom. Zwykle, gdy poziom cukru we krwi zmniejsza się, wątroba reaguje produkując więcej glukozy z przyswojonych wcześniej węglowodanów. Jeśli jednak poprzedniego dnia piło się zbyt duże ilości alkoholu wątroba jest zajęta przemianą alkoholu i nie może wykonywać obu czynności jednocześnie. Tak więc poziom cukru we krwi pozostaje na niskim poziomie, przez co można odczuwać zmęczenie oraz rozdrażnienie.

6. Tłuste jedzenie pomaga na kaca?

Oprócz wody, chyba jeden z najpopularniejszych sposobów lub najczęściej wspominanych na szybkie pozbycie się zatrucia alkoholowego jakim jest kac to spożycie tłustego jedzenia. Rano tak naprawdę niewiele jest w stanie pomóc. Jedzenie powinno się spożywać wraz z alkoholem, wtedy pokarm spowalnia absorpcje alkoholu, a człowiek mniej się upija, a następnego dnia nie odczuwa tak dużych skutków ubocznych.

«1 2 345 ... 8»