Zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek u noworodków mogą być spowodowane przez zarazki zwane chlamydia lub rzeżączka. Są to poważne infekcje przenoszone drogą płciową i potrzebują natychmiastowego leczenia, jeżeli mają one wpływ na wzrok dzieci. (Jeśli matka ma jeden z tych zakażeń pochwy, może być przeniesiony na oku swojego dziecka podczas porodu.) Uwaga: to jest bardzo różni się do wspólnego lepkiej oka noworodków, spowodowane zablokowanego kanału łzowego. Zablokowane łza kanału z lepkiej oka nie powoduje zaczerwienienie i zapalenie spojówek. Niektórzy dorośli rozwijać zapalenie spojówek z powodu chlamydii.

Zapalenie spojówek może być czasem tylko jeden z elementów bardziej poważne zakażenia głębszych struktur oka. To może być wskazany przez ból oczu, zmniejszenie widzenia, lub obrzęk wokół oczu. Niektóre sprawiają łagodny ból, ale nie są na ogół bardzo bolesne.

Powieki mogą stać się obrzmiałe. Często są one sklejone po śnie. Wizja nie jest zwykle ograniczona. Możesz dostać niektóre nieostre widzenie spowodowane absolutorium z przodu oka.

Nie leczenie - jest to powszechne rozwiązanie dla łagodnych i umiarkowanych zakażeń. Twoje łzy zawierają substancje chemiczne, które zwalczają drobnoustroje (bakterie). Bez leczenia, w większości przypadków infekcyjnego zapalenia spojówek znika ono samoistnie w ciągu 1-2 tygodni. Jeśli objawy są gorsze należy udać się do lekarza, aby sprawdzić swój wzrok i wiedzieć, jeśli potrzebuje się leczenia. Kąpiel oczu - za pomocą czystej wody, może być kojąca. Krople do oczu - to może zmniejszyć dyskomfort dla oczu, są one dostępne bez recepty, a także na receptę. Na dolegliwość możemy dostać: krople do oczu takie jak chloramfenikol, maść do oczu z kwasem fusydowym. Uwaga: leczenie za pomocą preparatów antybiotykowych należy do cięższych przypadków. Jest również stosowany w tych przypadkach nie rozliczający się na własną rękę. (Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży, a niektóre krople do oczu może nie być odpowiedni.)

Inne porady ogólne: Nie należy nosić soczewek kontaktowych aż do całkowitego ustąpienia objawów, a przez 24 godziny po ostatniej dawce każdej kropli do oczu lub maści; Możesz wyczyścić wydzieliny z powiek i rzęs watą nasączoną wodą. Infekcyjne zapalenie spojówek są zaraźliwe, co oznacza, że ​​ mogą być przekazywane przez dotyk. Prawdopodobieństwo przekazania go nie jest wysokie, jeśli nie są w bliskim kontakcie z innymi. Jednak do zakażenia upadł, aby zapobiec przekazania go: Regularnie myć ręce, zwłaszcza po dotykania oczu; Nie udostępniaj ręczniki, poduszki i przybory.

«1 2 345 ... 8»