Zapalenie płuc

leczenie

Leczenie zapalenia płuc polega na leczeniu zakażeń i zapobieganiu powikłań. Ludzie, którzy mają pozaszpitalną odmianę choroby zwykle mogą leczyć się w domu z lekami. Chociaż może to złagodzić objawy w ciągu kilku dni lub tygodni, zmęczenie mogą utrzymywać się przez miesiąc lub więcej. Lekarz może zalecić rentgen klatki piersiowej, aby sprawdzić, że zakażenie minęło. To może być przerwanie leczenia, nawet jeśli Twój X-ray nie jest zupełnie normalne bezpieczny. Szczególne sposoby leczenia zależy od rodzaju i nasilenia zapalenia płuc, a wieku i ogólnego stanu zdrowia. Dostępne opcje to: Antybiotyki, środki do leczenia bakteryjnej odmiany choroby.

Może to zająć trochę czasu, aby zidentyfikować rodzaj bakterii wywołujących chorobę i swoje do wyboru najlepszego antybiotyku jej leczenie. Objawy często poprawić w ciągu trzech dni, choć poprawa trwa zwykle dwa razy dłużej w palaczy. Jeśli objawy nie ustępują, lekarz może zalecić inny antybiotyk; Leki przeciwwirusowe, w leczeniu wirusowej odmiany choroby. Objawy zazwyczaj poprawić w jednej do trzech tygodni; Reduktory gorączka, takie jak aspiryna czy ibuprofen; Kaszel, uspokoić kaszel więc można odpocząć. Ponieważ kaszel pomaga poluzować i przesunąć płynu z płuc, to jest dobry pomysł, aby nie wyeliminować kaszel całkowicie.

Hospitalizacja

Być może trzeba być hospitalizowany, jeżeli: Jesteś starszy niż 65 lat; Możesz stać się mylić o czasu, osób i miejsc; Twój nudności i wymioty uniemożliwiają utrzymanie się doustne antybiotyki; Twoje spadki ciśnienia krwi; Twój oddech jest szybki; Ty potrzebujesz pomocy w oddychaniu; Twoja temperatura jest poniżej normy; Jeśli musisz być wprowadzane do respiratora lub objawy są nasilone, konieczne może być dopuszczone do oddziale intensywnej opieki medycznej. Dzieci mogą być hospitalizowane, jeżeli: Są młodsze niż w wieku 3 miesięcy; Są nadmiernie senny; Mają problemy z oddychaniem; Mają niski poziom tlenu we krwi; pojawiają odwodnione; Mają temperaturę niższą niż normalna. 

«1 ... 567 8