Zapalenie pęcherza

.PBS / IC chorób zapalnych pęcherza, które mogą powodować owrzodzenie i krwawienie z okładziną i może prowadzić do powstawania blizn i sztywnienia pęcherza. Objawy PBS / IC to ból w obrębie miednicy, a także częste oddawanie moczu. Ponadto, nasilenie objawów jest zróżnicowane wśród osobników, a nawet w obrębie tego samego osobnika na przestrzeni czasu. Przyczyna PBS / IC jest nieznana, ale nieprawidłowości w nieszczelności lub struktury błony śluzowej uważa się odgrywać istotną rolę w rozwoju PBS / IC. Rozpoznanie PBS / IC na podstawie objawów, zaburzenia czułość testu potasu (PST) i eliminacji pozostałych warunków, które mogą być odpowiedzialne za objawy.

System składa się z nerek, pęcherza, moczowodu i cewki moczowej. Nerki, para organów fioletowo-brązowych, znajdują się poniżej żeber w kierunku środku pleców. Nerki wytwarzają również erytropoetynę, hormon stymulujący tworzenie krwinek czerwonych.

Wąskie rury zwane moczowody przeprowadzić moczu z nerki do pęcherza, o kształcie trójkąta, mięśni komorze w dolnej części brzucha. Jak balon, mięśni, elastyczne ściany rozwijają się do przechowywania moczu, a kontrakt i spłaszczyć, gdy mocz jest opróżniany przez cewkę moczową. Typowy dorosły pęcherz może przechowywać około 1 ½ szklanki moczu. Dorośli około 1 ½ litrów moczu dziennie. Ilość moczu waha się w zależności od płynów i pokarmów osoba zużywa. Objętość utworzone w nocy jest o połowę mniejsza niż powstająca podczas dnia. Normalny mocz zawiera płyny, sole i produkty przemiany materii, ale to jest wolne od bakterii, wirusów i grzybów.

Śródmiąższowe zapalenie układu moczowego (IC) jest terminem, który można stosować w odniesieniu do zespołu klinicznego, znamienny przewlekłą parcia na mocz (odczuwa konieczność natychmiastowego mocz) i częstość (częstomocz), zazwyczaj nadłonowego dyskomfortu lub ciśnienia, zazwyczaj ustępuje po oddaniu moczu. Objawy tej choroby różnią się wśród osobników i mogą nawet podlegać zmianom w czasie tego samego osobnika. W przeciwieństwie do bakterii, które powodują zapalenie pęcherza z powodu infekcji w pęcherzu, organizm zakaźny nie jest stwierdzony u osób cierpiących na śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego. Spostrzeżenia cystoskopii (wizualne sprawdzenie wnętrza pęcherza poprzez sondę), badania wykazały, że istnieją dwa wzorce IC, wrzodziejące oraz nonulcerative w zależności od obecności lub nieobecności owrzodzenia wyściółki. Owrzodzenia w kształcie gwiazdy w ścianie układu moczowego nazywane są wrzodami Hunnera. W miarę upływu czasu, śródmiąższowe zapalenie może być powodem poważnych uszkodzeń ściany pęcherza. Bliznowacenie i usztywnienie ściany pęcherza może wystąpić w wyniku przewlekłego zapalenia, co prowadzi do spadku wydajności. Glomerulations (obszary) i krwawienia z zegarmistrzowską krwotoku wybroczynowa można zobaczyć na ścianie układu moczowego.

1 234 ... 8»