Witaminy i ich podziały

Witaminy w brokułach

Prawdopodobnie słyszeliście, że wartość odżywcza w jednej porcji brokułów jest doskonałym źródłem ważnej witaminy i składników odżywczych dla organizmu. Niektóre badania sugerują, że surowe brokuły mogą być dla was lepsze niż gotowane brokuły. W wielu badaniach naukowcy odkryli, że surowe brokuły zawierają więcej sulforafanu niż gotowane brokuły. Twój organizm przetwarza witaminę C i błonnik znajdujący się w brokułach w sulforafan, który pomaga walczyć z rakiem, tuż po jego wejściu w organizm. Czy zdecydujesz się jeść na surowo lub gotować brokuły, te warzywa mogą jeszcze dostarczać organizmowi różnorakie witaminy i składników odżywczych. Mogą one pomóc organizmowi w funkcjach życiowych i chronią przed wieloma chorobami.

Jedzenie brokułów może pomóc organizmowi na wiele sposobów.

Te składniki odżywcze znajdujące się w brokułach zostały udowodnione, jako te, które zmniejszają szanse na zachorowanie na raka, eliminując wzrost nowotworu w organizmie i zwiększenie estrogenów u kobiet, które walczą z rakiem piersi. Mogą także pomóc w walce zainfekowanemu organizmowi z substancjami rakotwórczymi, które dostają się do organizmu z różnych dróg i albo niszczą albo ograniczają wielkość guzów w organizmie.

Jeśli często jesz brokuły lub warzywa z rodziny kalafiorowatych, w tym kapustę, brokuły i kalafior, możesz zmniejszyć swoje szanse na uzyskanie raka płuc, jelita grubego i raka piersi lub raka jajnika. Brokuły i pomidory, dodane do swojej diety mogą znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Dodając brokuły do swojej diety Twój organizm na pewno Ci podziękuje. Witaminy i składniki odżywcze w nich występujące to między innymi: witamina C, witamina K, witamina A, witamina B6, witamina B2, błonnik, proteiny, kwasy omega 3, wapń, witamina B1, witamina B3 oraz witamina E.

I jakby tego wszystkiego było mało, brokuły mogą stanowić pomoc dla każdej części skóry, które zostały uszkodzone przez słońce, zmniejszają szanse na choroby serca, zapobiegają zaćmy w oczach i budują silniejsze kości w całym organizmie. To nawet pomaga kobietom w ciąży, ponieważ pomaga zapobiegają wielu wadom wrodzonym u ich dzieci.

«1 ... 567 8