Trądzik

PODSUMOWANIE

Trądzik młodzieńczy jest zdaniem młodzieży jednym z ich najpoważniejszych problemów.

Trądzik, medycznie znany jako trądzik pospolity, jest popularną chorobą skóry.

Problem trądziku może dotyczyć osoby w różnym wieku, choć poważniejsze zmiany są rzadkością u osób dorosłych.

Trądzik młodzieńczy - choroba skóry, której początek występuje w wieku pokwitania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych.

Trądzik to wspólna ludzka choroba powszechna u ludzi choroba skóry, charakteryzuje obszary skóry z łojotokiem (łuszczące się zaczerwienienie skóry), z zaskórnikami (wągry i zaskórniki), z

grudkami (główki),z krostami (pryszcze),z guzkami (duże grudki) i z ewentualnymi bliznami.

Trądzik dotyka głównie skórę z najgęstszych największą liczbą pęcherzyków łojowych; obszary te obejmują twarz, górną część klatki piersiowej i pleców. Ciężki trądzik jest zapalny, ale może on również przejawiać się w niezapalnych formach.

Trądzik występuje najczęściej w okresie dojrzewania, a często nadal w dorosłym życiu. W okresie dojrzewania, trądzik jest zwykle spowodowany przez wzrost testosteronu, przypadający w okresie dojrzewania, niezależnie od płci. U większości ludzi, trądzik zmniejsza się w czasie i ma tendencję do znikania - lub przynajmniej zmniejsza się(powtórzenie) - przez 25 lat. Nie jest to jednak w żaden sposób możliwe do przewidzenia, jak długo potrwa całkowite zniknięcie, a niektóre osoby będą trądzik posiadać posiadać trądzik w wieku trzydziestu, a nawet czterdziestu lat życia i później.

Niektóre z dużych brodawek były wcześniej określane jako "torbiele" i termin ten zostały wykorzystane do opisania ciężkich przypadków trądzik u zapalnego. Torbiele lub czyraki, które towarzyszą trądzikowi, mogą pojawić się na pośladkach, pachwinach i w obszarach pod pachami, oraz wszędzie tam, gdzie pot gromadzi się w mieszkach włosowych i przewodach potowych. Trądzik również wpływa na głębsze tkanki skóry. Oprócz blizn, główne skutki to psychologiczne, takie jak obniżona samoocena oraz w przypadkach ekstremalnych, depresja czy samobójstwo. Trądzik pojawia się zazwyczaj w okresie dorastania, kiedy ludzie już wydają się być najbardziej społecznie niebezpieczni. Wczesne i agresywne leczenie jest zatem zalecane przez niektórych specjalistów, aby zmniejszyć ogólny długoterminowy wpływ na ludzi.

«1 2