Trądzik u dorosłych

Jeśli zauważyłaś, że trądzik, który miałaś jako piętnastolatka powrócił, gdy jesteś już po trzydziestce, dobrze trafiłaś. Jedna na pięć kobiet w wieku pomiędzy 25 a 40 lat cierpi z powodu trądziku dorosłych. Oto kilka faktów na ten temat i sposobów jak pozbyć się tej choroby skóry.

Fakt # 1: Trądzik zwykle zaczyna się od zaskórników. Zaskórniki to nie brud, są one w rzeczywistości wynikiem ropy i martwych komórek uwięzionych w porach. Mają czarny kolor - czarny pod wpływem powietrza. Czerwone krosty rozwijają się, kiedy w zaskórnikach pojawia się stan zapalny i rozprzestrzeniają przy kontakcie z brudnymi rękami. Kiedy pryszcz zostanie zakażony, rozwijają się pęcherze.

Te mogą pęknąć i spowodować blizny.

Jak więc pozbyć się zaskórników? Delikatnie. Ludzie mają tendencję do zbyt mocnego szorowania, co powoduje stan zapalny. Zamiast ziarnistego peelingu wypróbuj peeling enzymatyczny. Te produkty chemiczne pomogą oczyścić pory lepiej niż scrub.

Fakt # 2: Jest kilka przyczyn trądziku dorosłych, są to: stres, złe kosmetyki, hormony i pigułki antykoncepcyjne. Stres powoduje, że gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum. Złe kosmetyki prowadzą do zatkania porów. Hormony powodują, że gruczoły łojowe szarżują, a pigułki antykoncepcyjne z zawartością androgenu mogą powodować wypryski.

Fakt # 3: Nabiał może powodować pojawienie się trądziku. Watro więc ograniczyć w jego spożywanie.

Fakt # 4: Nie należy leczyć trądziku dorosłych produktami przeznaczonymi dla cery trądzikowej nastolatków.

Fakt # 5: Dobre efekty dają profesjonalne zabiegi kosmetyczne na skórę. Dlaczego? Ponieważ trądzik nie jest chorobą, jest to raczej stan skóry i dobry kosmetolog wie dokładnie, jakie są potrzeby twojej skóry.

Fakt # 6: Wskazane jest szybkie udanie się do dermatologa. Zbyt wiele kobiet zwleka z wizytą u lekarza ze swoimi problemami skórnymi. Jeśli masz podstawowy trądzik, możesz sobie poradzić z nim sama stosując odpowiednie produkty. Farmaceuta w aptece doradzi jakie preparaty będą dla ciebie najlepsze. Jednak gdy problemy z trądzikiem są poważne, wizyta u dermatologa jest nieunikniona.

1 234 ... 10»