Trądzik różowaty

Może mieć wpływ na oczy. Nie każdy z trądzikiem różowatym ma problemy z oczami. Powikłaniem zaawansowanym, znanym jako oczna odmiana choroby, wpływa na oczy. Około połowa wszystkich osób z raportu różowaty uczucie pieczenia, suchości i podrażnienia błony śluzowej tkanek oczu (zapalenie spojówek). Osoby te mogą również wystąpić zaczerwienienie powiek i nadwrażliwość na światło.

Często objawy oko może iść zupełnie niezauważone i nie są istotnym problemem dla jednostki. Wiele razy, lekarz lub okulista może być pierwszym, który zauważył objawy oczu. Nieleczona, ocznego może spowodować poważne komplikacje, które mogą spowodować uszkodzenie rogówki trwałego uszkodzenia wzroku, zapalenie rogówki. Okulista może pomóc w prawidłowej oceny oczu i przepisać eyedrops. Doustne antybiotyki mogą być użyteczne w leczeniu skóry i oczu.  

warto wiedzieć

Trądzik różowaty jest częstym schorzeniem skóry, powoduje zaczerwienienie na twarzy i często produkuje małe, czerwone, wypełnione ropą guzki. Mimo, że schorzenie może wystąpić u każdego, to najczęściej dotyka kobiety w średnim wieku, które mają jasną skórę. Nieleczony trądzik różowaty ma tendencję do pogorszenia się w czasie. Objawy mogą się pojawiać gwałtownie w okresie tygodni do kilku miesięcy, a następnie zmniejszyć przed pochodni ponownie. Trądzik różowaty może być mylone z trądzikiem, reakcji alergicznej lub innych problemami skórnymi. Chociaż nie ma lekarstwa na chorobę, zabiegi mogą kontrolować i zmniejszyć objawy. Jeśli wystąpią trwałe zaczerwienienie twarzy, skonsultować się z lekarzem dla diagnozy i odpowiedniego leczenia. Przyczyna choroby jest znana, lecz może wynikać z pewnych kombinacji czynników dziedzicznych i środowiskowych. Wiele czynników może wywołać lub nasilić objawy, zwiększając przepływ krwi do powierzchni skóry. Niektóre z tych czynników to: Gorące potrawy lub napoje; pikantne żywności; alkohol; Ekstremalne temperatury; Światło słoneczne; Stres, złość lub zakłopotanie; duży wysiłek; Gorących kąpieli lub sauna; Kortykosteroidy, takie jak prednizon; Leki, które rozszerzają naczynia krwionośne, w tym niektórych leków ciśnienie krwi. Chociaż każdy może rozwijać chorobę, można być bardziej narażonym, gdy: jest się kobietą, ma jasną skórę, wiek między 30 a 60 lat, choroba występuje w rodzinie.