Trądzik różowaty

Typowe oznaki i objawy trądziku różowatego obejmują zaczerwienienie twarzy, rumieniąc, zaczerwienienie, pieczenie, czerwone guzki, torbiele i małych. Objawy zwykle pojawiają się i znikają. Skóra może być jasne dla tygodni, miesięcy lub lat, a potem wybuchnąć ponownie. Różowaty ewoluuje w etapach, zwykle powoduje zapalenie skóry twarzy, a zwłaszcza czoła, policzków, nosa i podbródka. Po pierwsze rozwija, może się wydawać, a potem znikają, a następnie ponownie.

Jednak skóra może nie powrócić do swojego normalnego koloru i rozszerzonej naczynia krwionośne i pryszcze przybyć na czas. Na ogół trwa od lat, a jeśli nie jest leczony, to ma tendencję do stopniowego pogorszenia.

Jest zwykle rozpoznawana na podstawie typowego czerwonego lub zarumieniła twarzy wygląd skóry i objawów łatwego twarzy rumieniec i spłukiwania. Jest w dużej mierze pod zdiagnozowany i większość osób z trądzikiem różowatym nie wiedzą, że mają stan skóry. Wiele osób może nie kojarzyć ich sporadyczne objawy płukania o stanie zdrowia. Zaczerwienienie twarzy mogą być przemijające i przychodzą i odchodzą bardzo szybko. Na ogół nie są konieczne szczegółowe badania w diagnostyce różowatego.Badania krwi nie są wymagane, ale mogą być wykorzystane w celu wykluczenia rzadkich przyczyn twarzy rumieniec i spłukiwania w tym toczeń układowy, innych warunków autoimmunologicznych i zapalenie skórno-mięśniowe. Chociaż większość przypadków są dość proste, są pewne przypadki nietypowe, które nie są tak łatwe do zdiagnozowania. Inne warunki i różowaty sobowtórów obejmują pospolity, Nużeniec zapalenie mieszków włosowych, zakażenie gronkowcem, tocznia rumieniowatego układowego, Preparaty reakcji (na przykład, niacynę), łojotokowe zapalenie skóry, alergiczne lub kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk, alergie sezonowe, alergiczne zapalenie spojówek okołoustny zapalenie skóry, zespół rakowiaka, liszajec, opryszczka.

Nos jest zazwyczaj jednym z pierwszych obszarów twarzy, aby mieć wpływ na trądzik różowaty. To może stać się czerwone i wyboista i rozwijać widoczne rozszerzone drobne naczynia krwionośne. Nieleczona zaawansowane stadia trądziku różowatego mogą powodować szpecące kowym nosa zwany rhinophyma (Ryno-FY-MA), dosłownie wzrost nosa, charakteryzujący się bulwiasty, rozszerzonej czerwonym nosem i podpuchnięte policzki (jak stary komik WC Fields). Może być również grube stłuczki na dolnej połowie nosa i policzków, w pobliżu obszarów. Rhinophyma występuje głównie u mężczyzn. Ciężkie rhinophyma może wymagać korekcji chirurgicznej i naprawy.

«12 3 456 ... 8»