Trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest powszechną, przewlekłą, nieuleczalną, chorobą dorosłych, jako stan skóry. Ma okresowe wzloty i upadki (flary i umorzeń). Objawy często przychodzą i odchodzą. Jest łatwo sterowalny i medycznie zarządzany.Może rozpocząć się łatwym twarzy rumieniec lub płukania. Często wpływa na środkowej jednej trzeciej powierzchni, zwłaszcza nosa. Powoduje małe czerwone krosty i drobne czerwone linie na skórze twarzy.

Może być mylone z rumianymi policzkami, oparzeniami słonecznymi lub dość często, trądzikiem. Wyzwalacze obejmują alkohol, gorące lub pikantne potrawy, stres i ciepło. Trądzik różowaty może być stan bardzo uciążliwe i krępujące. Nieleczony ma tendencję do pogorszenia się czas i być postęp choroby. Nieleczony może spowodować bulwiasty czerwony nos (jak WC Fields). Szybkie rozpoznawanie i właściwe leczenie pomaga cieszyć się życiem.

Jest bardzo często czerwony, trądzik jak łagodną chorobą skóry, która dotyka wielu ludzi na całym świecie. Jest szacowana wpłynąć co najmniej 16 milionów ludzi w samych Stanach Zjednoczonych i około 45 milionów na całym świecie. Większość osób z chorobą to Kaukaski i mają jasną skórę. Główne objawy to czerwona lub różowa skóra twarzy, małe rozszerzenie naczyń, czasami małe czerwone guzki, torbiele zawierające ropę i różowe lub podrażnione oczy. Wielu ludzi, którzy mają chorobę może po prostu założyć, że rumieniec lub wypłukać łatwo i słońce są po prostu bardzo wrażliwe. Uznawany za stan przewlekły (długotrwały), nieuleczalna choroba skóry, z okresowymi wzlotami i upadkami. W przeciwieństwie do tradycyjnej lub nastoletnich, większość dorosłych pacjentów nie "wyrasta". Charakterystyczny obejmuje centralny region zadrukowaną stroną głównie czoła, policzków, brody i dolnej części nosa. Jest to najczęściej u osób o jasnej skórze, a szczególnie w tych, z języka angielskiego, irlandzkiego i szkockiego środowisk. Kilka znanych osób z chorobą m.in. byłego prezydenta USA Billa Clintona i WC Pola. Nie jest to powodowane bezpośrednio przez spożycie alkoholu, ale można to pogarsza.

Nie jest uważany za zakaźny.

1 234 ... 8»