Tachykardia

przyczyny

Tachykardia jest spowodowana czymś, co zakłóca normalne impulsy elektryczne, które kontrolują szybkość działania serca. Wiele rzeczy może powodować lub przyczyniać się do problemów z układem elektrycznym serca. Czynniki te obejmują: uszkodzenie tkanek serca z powodu choroby serca; nieprawidłowe ścieżki elektryczne w obecnej serca przy urodzeniu (wrodzone); choroby lub wrodzone nieprawidłowości serca; niedokrwistość; ćwiczenia; nagły stres, strach; wysokie ciśnienie krwi; palenie; gorączka; picie zbyt dużej ilości alkoholu; picie zbyt wielu napojów zawierających kofeinę; skutki uboczne leków; nadużywanie narkotyków rekreacyjnych, takich jak kokaina; nierównowaga elektrolitów, substancje mineralne niezbędne związane za przeprowadzenie impulsy elektryczne; nadczynność tarczycy. W niektórych przypadkach, dokładna przyczyna tachykardii nie jest ustalona.

Obwody elektryczne serca

Serce składa się z czterech górnych komór - dwie komory to przedsionki i dwóch dolnych komór. Rytm twojego serca jest zwykle kontrolowany przez naturalny rozrusznik serca (węzeł zatokowy), który znajduje się w prawym przedsionku. Węzeł zatokowy wytwarza impulsy elektryczne, które zwykle rozpoczynają każde bicie serca.

Z węzła zatokowego, impulsy elektryczne podróży po przedsionkach, powodując mięśnie przedsionków do zaciągania i pompować krew do komór. Impulsy elektryczne, a następnie dotrzeć do klastra komórek węzła przedsionkowo-komorowy nazwie (węzeł AV) - zazwyczaj tylko ścieżkę dla sygnałów do podróży z przedsionków do komór. Węzeł AV spowalnia sygnał elektryczny przed wysłaniem go do komór. Pozwala to niewielkie opóźnienie do wypełnienia komór krwią. Gdy osiągnie impulsy elektryczne mięśni komór one kurczyć, powodując, że pompa krwi albo do płuc lub reszty ciała.