Tachykardia

leczenie

Cele leczenia dla tachykardii to spowolnić szybkie tętno, gdy występują epizody i zapobiec w przyszłości powikłaniom.

Zatrzymanie szybki tętno

Tachykardia może poprawić się i może być w stanie spowolnić tętno przy użyciu prostych ruchów fizycznych. Jednak, być może trzeba leki lub inne leczenie, aby spowolnić bicie serca. Sposoby spowolniania bicia serca to: błędne manewry, lekarz może poprosić o wykonanie manewru. Błędne manewry wpływają na nerw błędny, który pomaga regulować rytm serca; leki, jeśli manewry nerwu błędnego nie zatrzymać szybkiego bicia serca, być może trzeba zrobić zastrzyk z leków antyarytmicznych w celu przywrócenia normalnego rytmu serca. Wstrzyknięcie tego leku jest podawana w szpitalu. Lekarz może również przepisać je w wersji pigułki, takich jak Flekainid (Tambocor) lub propafenon (Rythmol), do podjęcia, jeśli masz epizod szybkiego bicia serca, który nie reaguje na manewry nerwu błędnego; Kardiowersja.

W ramach tej procedury defibrylacji do serca przez łopatki lub plamy na klatce piersiowej. Prąd wpływa na impulsy elektryczne w sercu swoim i przywraca prawidłowy rytm. To jest powszechnie stosowane, gdy jest potrzebny, lub gdy opieka awaryjne manewry i leki nie są skuteczne.

Zapobieganie epizodom tachykardii

Z następujących zabiegów, może być możliwe zapobiegania lub kontrolowania epizodów tachykardii.

Ablacja. Procedura ta jest często stosowany, gdy dodatkowa ścieżka elektryczna jest odpowiedzialne za zwiększoną częstość akcji serca, którą powoduje tachykardia. W ramach tej procedury, lekarz wkłada cewników do pachwiny, ramion lub szyi i prowadzi ich przez naczynia krwionośne do serca. Elektrody w końcówkach cewnika może wykorzystywać energię cieplną, ekstremalne zimno lub fal radiowych na uszkodzenia (ablacji) dodatkową ścieżkę elektryczną i zapobiec wysyłać sygnały elektryczne. Procedura ta jest wysoce skuteczna, szczególnie częstoskurcz nadkomorowy. Ablacji może być również stosowany w leczeniu migotania przedsionków lub trzepotania przedsionków.

Leki. Antyarytmiczne leki mogą zapobiec przyspieszenie czynności serca, gdy podejmowane regularnie. Inne leki, które mogą być określone - jako alternatywa dla lub w połączeniu z leków antyarytmicznych - są blokery kanału wapniowego, takie jak diltiazem (CARDIZEM, Tiazac, inne) i werapamil (Calan, VERELAN, lub innych), beta-blokery, takich jak metoprolol (Lopressor, Toprol) i esmolol (Brevibloc).

Stymulator.   Gdy urządzenie wykryje nieprawidłowe bicie serca, emituje impuls elektryczny, który pomaga przywrócić normalne serce bije.

Kardiowerter-defibrylator. Jeśli jesteś w grupie ryzyka posiadania tachykardia epizod zagrożenia życia, lekarz może zalecić kardiowertera-defibrylatora (ICD). Urządzenie o wielkości telefonu komórkowego, jest chirurgicznie wszczepione w klatkę piersiową.ICD stale monitoruje bicie serca, wykrywa wzrost częstości akcji serca i dostarcza dokładnie skalibrowany wstrząsy elektryczne, w razie potrzeby, w celu przywrócenia normalnego rytmu serca.

Chirurgia. Operacja na otwartym sercu może być w niektórych przypadkach do zniszczenia dodatkową ścieżkę elektryczną.