Świnka

Namawianie do szczepień przeciwko chorobie wzbudza protesty. Istnieją środowiska twierdzące, że osłabiony szczep zawarty w szczepionce jest szkodliwy, i / lub, że świnka i naturalne jej przejście jest korzystne dla organizmu. Nie ma jednak żadnych naukowych dowodów na poparcie tego twierdzenia, które to opiera się na badaniach przeprowadzonych przez doktora Andrew'a Wakefield'a (dowiedziono, że zostały one sfałszowane, co udowodniły kolejne badania i przeprowadzone śledztwo w sprawie sfałszowania wyników; Wakefield został później ukarany pozbawieniem licencji), które wskazują na związek między chorobami układu pokarmowego i autyzmem, a szczepionką przeciw śwince, odrze i różyczce (MMR). Ponadto, kolejne badania nie wskazują na związek pomiędzy szczepieniem z MMR i autyzmem. Od czasu, kiedy niebezpieczeństwa choroby są dobrze znane, a zagrożenia szczepionki bardzo minimalne, większość lekarzy zaleca zaszczepienie się, dzięki temu mamy pewność, że nie wywoła żadnych powikłań.

WHO, Amerykańska Akademia Pediatrii, Komitet Doradczy ds. Praktyk immunizacji Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, American Academy of Family Physicians, British Medical Association i Royal Pharmaceutical Society of Great Britain obecnie zaleca rutynowe szczepienia dzieci przeciwko chorobie.

Przed wprowadzeniem szczepionki, wirus było główną przyczyną wirusowego zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych w Stanach Zjednoczonych. Jednakże, zapalenie występuje rzadko (mniej niż 2 100000). Wyniki jednego z największych badań pokazały, że powoduje objawy, którymi są gorączka (97%), wymioty (94%) oraz ból głowy (88,8%). Szczepionka przeciw śwince została wprowadzona do Stanów Zjednoczonych w grudniu 1967 roku. Od tego czasu nastąpił stały spadek występowania choroby i zakażeń wirusem. Było 151209 przypadków, w których świnka została zgłoszona w 1968 roku. Od 2001 r. średnia wynosiła tylko 265 rocznie, maksymalnie 6000 przypadków w 2006 r.

«12 3 456 ... 14»