Świnka

Świnka jest zakaźną chorobą wirusową, atakuje dzieci a czasem i dorosłych, najczęściej wiosną i jesienią, rzadziej zimą i latem.

Świnka (nagminne zapalenie przyusznic) jest zakaźną chorobą wieku dziecięcego objawiającą się bolesną opuchlizną wokół twarzy.

Typowym objawem świnki jest opuchlizna wokół twarzy i towarzyszący je ból, który nasila się przy poruszaniu żuchwą.

Świnkę łatwo można rozpoznać ze względu na charakterystyczną opuchliznę wokół twarzy pojawiającą się na początku choroby, którą wywołuje wirus.

Nagminne zapalenie przyusznic, czyli świnka, zawdzięcza swoją nazwę charakterystycznej dla tej choroby opuchliźnie wokół w okolicach szyi i uszu.

Wirus świnki powoduje opuchliznę okolic szyi i uszu oraz towarzyszący temu ból przy połykaniu, mówieniu i gryzieniu.

Świnka objawia się między innymi opuchlizną wokół twarzy i bólem tych okolic, szczególnie przy połykaniu, mówieniu i gryzieniu.

Nagminne zapalenie przyusznic, ze względu na charakterystyczny objaw, jakim jest opuchlizna wokół twarzy, zostało potocznie nazwane świnką.

Świnka, zarówno u dzieci jak u dorosłych, może zostać stwierdzona na podstawie bolesnej opuchlizny w okolicach uszu i szyi.

Świnka dotyka najczęściej naszych dzieci w wieku 5 do 10 lat, chociaż może pojawić się także w wieku późniejszym.

Świnka (nagminnr zapalenie przyusznic) powoduje opuchliznę wokół twarzy, bolesną dla dorosłych, dla dzieci mniej lub w ogóle

«1 ... 111213 14