Skolioza

Skolioza to nieprawidłowa krzywa kręgosłupa. Istnieje kilka typów skolioz w oparciu o przyczyny i wiek, kiedy się rozwija. W zależności od stopnia krzywej i ryzyka, że pogarsza się można chorobę poddać reakcji z obserwacją, usztywnieniem, lub operacją. Jest chorobą, która powoduje nieprawidłową krzywiznę kręgosłupa. Kręgosłup ma normalne krzywe, patrząc z boku, ale powinny pojawić się proste, patrząc od przodu. Kifoza jest krzywą w widoku z boku, w którym grzbiet jest wygięta do przodu. Jest normalne kifoza w środkowej (piersiowej) części kręgosłupa. Lordoza jest krzywą w widoku z boku, w którym grzbiet jest wygięty do tyłu. Lordoza w górnej części (kręgosłupa szyjnego) i dolnej (lędźwiowa) kręgosłupa.

Ludzie ze schorzeniem opracowywują dodatkowe krzywe po obu stronach, a kości na skręcie kręgosłupa nachodzą na siebie, tworząc "C" lub "S" kształt w kręgosłupie. Skolioza około dwa razy częściej występuje u dziewcząt niż chłopców. Może to być postrzegane w każdym wieku, ale najczęściej występuje u osób powyżej 10 roku życia. Jest dziedziczna, że ludzie z chorobą są bardziej prawdopodobne, że będą mieć dzieci ze skoliozą; Jednakże, nie ma korelacji pomiędzy ciężkości krzywej z pokolenia na pokolenie.

Skolioza może wpłynąć na około 2% kobiet i 0,5% mężczyzn. W większości przypadków przyczyna jest nieznana (idiopatyczna). Ten typ jest opisany na podstawie wieku, gdy skolioza się rozwija. Jeśli osoba ma mniej niż 3 lata, to się nazywa infantylna skolioza idiopatyczna. Skolioza, która rozwija się od 3 do 10 roku życia jest nazywany młodzieńczą idiopatyczną, a osoby, które mają ponad 10 lat mają młodzieżowa idiopatyczna. Ponad 80% osób ma odmianę idiopatyczną, a większość z nich, to dorastające dziewczynki. Istnieją trzy inne główne typy skoliozy: Funkcjonalne W tego rodzaju skoliozy kręgosłupa jest normalne, ale zaburzenia krzywa tworzy się z powodu problemu w innym miejscu ciała.

1 234 ... 9»