RZS

diagnostyka

Rzs może być trudne do zdiagnozowania w początkowej fazie, ponieważ wczesne objawy naśladują te, z wielu innych chorób. Nie ma jednego badania krwi lub stwierdzenia fizycznego w celu potwierdzenia diagnozy. Podczas badania fizykalnego lekarz będzie sprawdzić Twoje stawy na obrzęk, zaczerwienienie i ciepło. On lub ona będzie również sprawdzać Twój refleks i siłę mięśni.

Badania krwi

Ludzie cierpiący na rzs, zwykle mają podwyższoną szybkość sedymentacji erytrocytów (ESR lub sed stopy), co wskazuje na obecność procesów zapalnych w organizmie. Inne testy wspólny krwi poszukiwania czynnika reumatoidalnego i anty-cyklicznych peptydów cytrulinę (anty-CCP) przeciwciał.

Rentgen

Lekarz może zalecić badanie rentgenowskie, aby pomóc śledzić postęp reumatoidalnego zapalenia stawów.

Reumatoidalne zapalenie stawów zwiększa ryzyko wystąpienia: Osteoporozy. Reumatoidalne zapalenie stawów sam, wraz z niektóre leki stosowane w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, może zwiększyć ryzyko wystąpienia osteoporozy - stan, który osłabia kości i powoduje, że są bardziej podatne na złamania; Zespołu cieśni nadgarstka. W przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów wpływa na nadgarstki, zapalenie nerwu można skompresować, który służy większości dłoni i palców; Problemów z sercem. Reumatoidalne zapalenie stawów może zwiększyć ryzyko utwardzonych i zablokowanych tętnic, a także zapalenie woreczka, który zamyka swoje serce; Choroby płuc. Ludzi cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów występuje zwiększone ryzyko zapalenia i bliznowacenia tkanek płucnych, co może prowadzić do postępującego duszność.