RZS

W najbardziej powszechnej postaci, dlatego określa się jako symetryczne zapalenie wielostawowe. Wczesne objawy mogą być subtelne. Małych stawów obu rąk i nadgarstków są często zaangażowane. Wczesne objawy reumatoidalnego zapalenia stawów to ból i długotrwałe sztywność stawów, zwłaszcza w nocy. Małe stawy stóp są również powszechnie czynnych, które może prowadzić do bolesnego chodzenia, zwłaszcza w dzień po wynikające ze złoża. Od czasu do czasu, jest tylko jedno wspólne zapalenie.

Gdy tylko jedno wspólne jest zaangażowane, zapalenie stawów może imitować zapalenie stawów spowodowane przez inne formy zapalenia stawów, takich jak dna moczanowa lub wspólnego infekcji. Przewlekły stan zapalny może powodować uszkodzenie tkanek organizmu, w tym kości i chrząstki. Prowadzi to do utraty chrząstki i erozję i osłabienie kości oraz mięśni, co powoduje deformację stawów, zniszczenie i utrata funkcji. Rzadko, RZS może nawet mieć wpływ na połączenie, które jest odpowiedzialne za zaostrzenia naszych strun głosowych, aby zmienić ton naszego głosu, cricoarytenoid stawu. U dzieci z objawami reumatoidalnego zapalenia stawów obejmują kulejąc, drażliwość, płacz, i apetyt.

Ponieważ RZS jest chorobą ogólnoustrojową, zapalenie może wpływać na ich narządy i części ciała innych niż złącza. Zapalenie gruczołu oczu i suchość jamy ustnej może prowadzić do tych obszarów, które określa się jako zespół Sjogrena. Suchość oczu może prowadzić do ścierania rogówki. Zapalenie białych częściach oczu (sclerae) jest określany jako twardówki i mogą być bardzo niebezpieczne dla oka. Sam tkanki płuc mogą stać się stan zapalny i blizny, a czasem guzki zapalenia (guzki reumatoidalne) rozwoju w płucach. Zapalenie tkanki otaczającej (osierdzia), zwane serce zapalenie osierdzia, może spowodować ból w klatce piersiowej, które zazwyczaj zmienia intensywność podczas leżenia lub pochylony do przodu. RZS jest związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zawału. Choroba reumatyczna może zmniejszyć liczbę czerwonych krwinek (anemia) i białe krwinki. Zmniejszyła się liczba białych krwinek może być związane ze zwiększonym śledziony (zespołem Felty) i może zwiększać ryzyko infekcji. Ryzyko raka gruczołów chłonnych (chłoniak) jest wyższe u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, w szczególności tych o trwałej aktywnego zapalenia stawów. Firma firma guzki lub guzy pod skórą (guzki podskórne zwane guzki reumatoidalne) może występować wokół łokci i palców, w których występuje częste ciśnienie. Rzadkie, poważne powikłanie, zazwyczaj z wieloletnią reumatoidalne choroby, zapalenie naczyń krwionośnych (zapalenie naczyń). Zapalenie naczyń może upośledzać dopływ krwi do tkanek i prowadzi do śmierci tkanek (martwica).

«12 3 456 ... 8»