RZS

RZS jest chorobą autoimmunologiczną, która może spowodować chroniczne zapalenie stawów i innych obszarów organizmu. Przyczyna RZS nie jest znana. Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów i objawy to zmęczenie, ból stawów, obrzęk stawów, gorączka, utrata funkcji stawów, a także sztywność stawów, zaczerwienienie, ciepło, czułość i deformacji. RZS to przewlekła choroba charakteryzująca się okresami zaostrzeń i remisji choroby. W reumatoidalnym zapaleniu stawów, rozsiane zapalenie stawów jest zwykle, ale nie zawsze wpływa na symetrycznym wzorze. Przewlekłe RZS mogą spowodować trwałe uszkodzenia stawów i deformacji. Uszkodzenie stawów może się pojawić wcześnie i nie zawsze koreluje z ciężkością objawów.

"Czynnik reumatoidalny" to przeciwciało, które znajdują się we krwi w 80% osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Nie ma lekarstwa na RZS. Leczenie RZS optymalnie obejmuje połączenie edukacji pacjentów, w spoczynku i podczas wysiłku, wspólnej ochrony, leki, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne, inhibitory TNF, DMARD, leki immunosupresyjne, alfa i sterydów, a czasami operacji.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, która powoduje przewlekłe zapalenie stawów. Choroby autoimmunologiczne to choroby, które pojawiają się, gdy tkanki organizmu są błędnie zaatakowane przez własny system immunologiczny. Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi mają przeciwciała i komórki odpornościowe we krwi, które zwalczają własne tkanki, które mogą być związane z zapaleniem. Choć zapalenie tkanki wokół stawów i zapalenie stawów to cechy RZS, choroby może również powodować szkody w zapaleniach i innych narządach. RZS, które rozpoczyna się w wieku poniżej 16 lat jest określany jako młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (dawniej młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów). RZS jest przewlekłą chorobą, to znaczy, że może trwać latami, pacjenci mogą doświadczać długich okresów braku objawów. Jednakże, RZS jest zazwyczaj postępująca choroba, która ma zdolność do wywoływania znaczącej destrukcji stawów i niepełnosprawności funkcjonalnej. Wspólna jest gdzie spotykają się dwie kości, aby umożliwić przemieszczanie się części ciała. RZS, obrzęk powoduje ból, sztywność i zaczerwienienie stawów. Może ono również występować w tkankach wokół stawów, takich jak ścięgna, więzadła i mięśnie. Uszkodzenie stawów może się pojawić wcześnie w przebiegu choroby i jest progresywne. Ponadto badania wykazały, że postępujące uszkodzenie stawów niekoniecznie koreluje ze stopniem ból, sztywnością lub obrzękiem obecnym w stawach. RZS jest częstą chorobą reumatyczną, wpływa na około 1,3 miliona osób w Stanach Zjednoczonych, według aktualnych danych spisowych. Dotyka ona ludzi wszystkich ras jednakowo.

1 234 ... 8»