Rwa kulszowa

Celem leczenia jest zmniejszenie bólu i zwiększenie mobilności. Leczenie najczęściej obejmuje ograniczoną resztę (na twardym materacu lub na podłodze), fizykoterapię i stosowanie leków w leczeniu bólu i zapalenia. Dostosowanie programu ćwiczeń fizykoterapii może być rozwinięte. Medycyna - leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne, pomagają w łagodzeniu bólu i sztywności, co pozwala na zwiększenie mobilności i aktywności fizycznej. Istnieje wiele wspólnych leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Są to aspiryna, ibuprofen (Motrin, Advil) i naproksen (Naprosyn, Aleve). Zwiotczające mięśnie, takie jak cyklobenzapryna (Flexeril), mogą być przepisywane w celu łagodzenia dolegliwości związanych z skurczami mięśni. Jednakże, leki te mogą powodować dezorientację u osób starszych. W zależności od poziomu bólu, leki przeciwbólowe na receptę może być stosowany w początkowym okresie leczenia. Fizykoterapia - Celem fizykoterapii jest znalezienie ruchy ćwiczeń które zmniejszają ból poprzez zmniejszenie nacisku na nerw. Program ćwiczeń często obejmuje ćwiczenia rozciągające w celu poprawy elastyczności napiętych mięśni i ćwiczenia aerobowe, takie jak chodzenie. Terapeuta może także zalecić ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców, brzucha i nóg.

Rdzeniowe zastrzyki - wstrzyknięcie kortyzonu, jako lek przeciwzapalny do dolnej części pleców może przyczynić się do zmniejszenia obrzęku i zapalenie korzeni nerwowych, co pozwala na zwiększenie sprawności ruchowej. Chirurgia - Chirurgia konieczna jest dla ludzi, którzy nie reagują na leczenie zachowawcze, którzy postępujące objawy, i w których występuje silny ból. Opcje chirurgiczne obejmują: Mikrodiscektomię - Jest to procedura stosowana w celu usunięcia fragmentów przepukliny dysku; Laminektomię - kość krzywe się i obejmuje rdzeń kręgowy (lamina) oraz tkanka, która powoduje nacisk na nerw kulszowy nie zostaną usunięte.

Wiele osób uważa, że joga czy akupunktura może poprawić rwę kulszową. Masaż może pomóc skurcze mięśni, które często występują razem z chorobą.

Przewlekłe (trwające i trwałe) bóle są powikłaniem nieleczonej choroby. Jeśli "ściągnięte nerwy" są poważnie ranne, przewlekłe osłabienie mięśni może wystąpić. Zwykle ból kulszowy odchodzi z czasu i odpoczynku. Większość osób (80 procent do 90 procent) będzie lepiej bez operacji. Około połowa osób dotkniętych odzyskać od epizodu w ciągu sześciu tygodni. Niektórym źródłom choroby nie można zapobiec, na przykład chorobą zwyrodnieniową dysku, powrót napięcia z powodu ciąży i przypadkowych upadków. Chociaż może nie być możliwe, aby zapobiec wszystkim przypadkom, można podjąć kroki, aby chronić plecy i zmniejszyć ryzyko.  

«12 3 456 ... 8»