Różyczka

Objawy różyczki

Objawy różyczki mogą utrzymywać się od dwóch do trzech tygodni, a rozwijają się od razu po tym gdy zostaniemy zarażeni wirusem. Ten stan nazywany jest okresem inkubacji.

Podczas okresu inkubacji niektórzy ludzie mogą mieć lekko podwyższoną temperaturę, zapalenie spojówek lub uczucie zimna.

Niektóre z głównych objawów wirusa różyczki, które mogą się rozwijać, są opisane poniżej.

Charakterystyczna czerwono-różowa wysypka

Różyczka objawia się charakterystyczną czerwono-różową wysypką.

Wysypka może być lekko swędząca. Zwykle zaczyna się za uszami, potem rozprzestrzenia się wokół głowy i szyi. Może następnie rozprzestrzenić się na tułowiu (brzuch i klatka piersiowa), powierzchni nóg i ramion. Wysypka zwykle trwa od trzech do siedmiu dni.

Powiększenie węzłów chłonnych

Obrzęk pojawia się zazwyczaj za uszami, pod czaszką z tyłu głowy, oraz na szyi. Powiększenie węzłów chłonnych może być bardzo bolesne. Czasem pojawia się ono przed wysypką i może trwać nawet tydzień po jej zniknięciu.

Wysoka temperatura

Wysoka temperatura (gorączka) od 38 ° C (100.4 ° ​​ F) lub wi ę cej, jest objawem choroby. Chocia ż cz ęś ciej wyst ę puje ona u dzieci, to mo ż e by ć bardziej nasilona u osób dorosłych.

Wysoka temperatura ciała może utrzymywać się nawet przez kilka dni.

Objawy grypopodobne

Objawy grypopodobne, takie jak katar, łzawienie oczu, ból gardła i kaszel, są powszechne podczas występowania różyczki, zwłaszcza u dorosłych.

Kontakt z lekarzem

Zawsze należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że Ty lub Twoje dziecko ma różyczkę.

Nie należy odwiedzać przychodni, ponieważ w poczekalni możemy spotkać kobiety w ciąży. Trzeba wykonać telefon do lekarza rodzinnego.

Podczas gdy stan jest zwykle łagodny ważne jest, aby diagnoza była potwierdzona przez lekarza, ponieważ objawy, które powoduje niemiecka odra mogą być wynikiem bardziej poważnej choroby.

Ważne jest również, aby wszelkie przypadki różyczki zostały zgłaszane do odpowiednich władz służby zdrowia tak, aby mogli śledzić rozprzestrzenianie się zakażenia na wypadek jego nagłych wybuchów.

«1234 5 678 ... 10»