Różyczka

Zespołu różyczki wrodzonej (CRS)

Zespołu różyczki wrodzonej (CRS), może powodować następujące komplikacje u nienarodzonych dzieci:

  • zaćmę (zachmurzenie łatki w soczewce oka) i inne defekty oczu
  • głuchotę
  • wrodzone wady serca (gdy serce nie będzie rozwijać się w odpowiedni sposób)
  • małą głową w porównaniu z resztą organizmu, gdy mózg nie jest w pełni rozwinięty tempo jego wzrostu jest dużo wolniejsze
  • uszkodzenie mózgu, wątroby, płuc i szpiku kostnego

U dzieci urodzonych z CRS objawy mogą również wystąpić później w późniejszym okresie życia. Należą do nich:

  • pneumonia - zapalenie płuc
  • cukrzyca typu 1 - przewlekła choroba, która jest spowodowana przez znaczny nadmiar glukozy we krwi
  • nadczynność lub niedoczynność tarczycy - tarczyca produkuje hormony kontrolujące wzrost organizmu i metabolizm
  • obrzęk wewnątrz mózgu - powoduje to utratę funkcji umysłowych i ruchowych

Alternatywne sposoby leczenia

Zamiast szczepienia zdrowych dzieci przeciwko różyczce, wielu alternatywnych lekarzy zaleca umożliwienie dziecku przejścia choroby naturalnie w wieku pięciu lub sześciu lat. Jest to jednak trudne dla dziecka by zachorować na różyczkę naturalnie, gdy wszyscy wokół niego zostali już zaszczepieni.

Ajurwedyjscy lekarze zalecają pacjentom przyjmowanie ząbku imbiru lub picie herbaty z imbirem aby przyspieszyć rozwój choroby. Tradycyjna medycyna chińska wykorzystuje podobne podejście. Wierząc, że indukowanie wysypki związanej z różyczką, przyspiesza postęp choroby, lekarze przepisują tradycyjne chińskie zioła takie jak mięta pieprzowa (Mentla piperita) i Chai-HU (Bupleurum chinense). Cykada ma również bardzo dobry wpływ i jest często przepisywana w zwalczaniu objawów różyczki. Zachodnie zioła mogą być stosowane w celu złagodzenia objawów różyczki. Woda destylowana z oczaru wirginijskiego (Hamamelis virginiana) pomaga w złagodzeniu swędzenia występującego wraz z wysypką. Oraz płyn do przemywania oczu wykonany z przefiltrowanej dyfuzji Świetlika (Euphrasia officinalis) pomoże złagodzić dolegliwości oczu.

Przeciwwirusowe zachodnie zioła lub chińskie środki medyczne mogą być wykorzystywane do wspomagania układu odpornościowego w wprowadzeniu równowagi podczas procesu gojenia. W zależności od objawów jakie wywołuje różyczka u pacjenta, ze środków homeopatycznych, lekarz może zalecić leki takie jak Belladonna, Pulsatilla, lub Phytolacca.

Rokowania chorych na różyczkę

Komplikacje wynikające z zakażenia wirusem różyczki są rzadkie u dzieci, kobiet w ciąży w ostatnich 20 tygodniach ciąży, i innych dorosłych. Dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko jest urodzone z jedną lub większą ilość wad wrodzonych. Nienarodzone dzieci zakażone różyczką w początkowym etapie ciąży są bardziej narażone na poronienia, śmierć lub na małą masę urodzeniową. Chociaż objawy różyczki mogą przejść szybko do matki, skutki dla nienarodzonego dziecka mogą utrzymywać się przez całe życie.

«12 3 456 ... 10»