Reumatyzm

Toczeń

SLE lub toczeń rumieniowaty jest inną chorobą autoimmunologiczną; Przyczyny SLE są znane. Objawy tocznia to: ból stawów; zmęczenie; sztywność stawów; Wysypki, w tym "wysypka motyl" w całej policzkach; czułość słońce; Wypadanie włosów; Odbarwienie palców u rąk lub nóg, kiedy wystawiona na temperaturę (zwany zjawisko Raynauda); Narządów wewnętrznych, takich jak nerki; Zaburzenia krwi, takie jak niedokrwistość i niskim odrobina krwinek lub niskiej liczby płytek krwi; Ból w klatce piersiowej z zapaleniem błony śluzowej serca lub płuc; Padaczka lub udary. Aby zdiagnozować toczeń, lekarz poprosi o historię medyczną, robi badanie lekarskie i badania laboratoryjne kolejność próbek krwi i moczu. Jedno badanie krwi jest test przeciwciała przeciwjądrowe (ANA). Większość osób z toczniem mają pozytywny badania krwi ANA.

Gorączka remuatyczna

Choroba (ostra gorączka reumatyczna lub ARF) jest chorobą autoimmunologiczną, która może wystąpić po paciorkowcu grupy A infekcji gardła, która powoduje zmiany zapalne w tkance łącznej, zwłaszcza sercu, stawach, naczyniach krwionośnych i tkankach podskórnych. Choroba została opisana od 1500, ale związek między infekcją gardła i rozwoju objawów choroby reumatycznej nie został opisany aż 1880. To wiązało się z szkarlatynę (wysypka spowodowana paciorkowców egzotoksyn) w 1900. Przed szeroką dostępność penicyliny, gorączka reumatyczna była wiodącą przyczyną śmierci u dzieci i jedną z głównych przyczyn nabytej choroby serca u dorosłych.

Choroba ma wiele objawów i może wpływać na inne części ciała, włącznie z sercem, stawów, skóry i mózgu. Nie ma prostego testu diagnostycznego na gorączkę reumatyczną, tak zmodyfikowane kryteria Jones American Heart Association (pierwszy opublikowana w 1944 roku, a wymienione poniżej) są używane, aby pomóc lekarzowi w dokonaniu właściwej diagnozy. Kryteria Jones są wytyczne podjęte przez American Heart Association, aby pomóc lekarzom zdiagnozować klinicznie gorączka reumatyczna. Dwa główne kryteria lub jedno główne i dwa mniejsze plus historia o zakażenia paciorkowcowem gardła są wymagane do rozpoznania choroby reumatycznej. Główne kryteria rozpoznania obejmują: zapalenie stawów w kilku stawów (wielostawowe), zapalenie serca (zapalenie serca), guzki pod skórą (podskórne guzki lub organy Aschoff), Ruchy szybkie, jerky (pląsawica Sydenhama) i wysypka skórna (rumień marginatum). Pomniejsze kryteria obejmują: gorączkę, wysokie OB (OB, zapalenie znak laboratorium), ból stawów (bóle stawów) ​​, Zmiany w EKG (elektrokardiogramu) oraz inne wyniki badań laboratoryjnych (podwyższone białko C-reaktywne, podwyższone lub rosnące badania antygenu paciorkowcami). Istnieje bezpośredni i dobrze opisany związek między zakażeniami i niektórymi z paciorkowców gorączki reumatycznej. Najczęściej choroba poprzedzona jest infekcją gardła z grupy beta-hemolizujące paciorkowce (anginy, GABHS lub gaz).Bakteria powoduje autoimmunologiczną (przeciwciała, które atakują komórki własne gospodarza) reakcję zapalną w niektórych ludzi, co prowadzi do niezliczonych oznak i objawów opisanych przez kryteria Jones. Paciorkowcowe infekcje gardła są zaraźliwe, ale choroba nie jest. Objawy gorączki reumatycznej na ogół występują w ciągu dwóch do trzech tygodni od zakażenia bakteriami paciorkowców i zazwyczaj pierwsze objawy są bóle stawów lub zapalenie stawów. 

«12 3 456 ... 8»