Reumatyzm

Reumatyzm czy choroby reumatyczne to niespecyficzne określenie problemów zdrowotnych wpływających na stawy i tkankę łączną. Badania i interwencje terapeutyczne, takie zaburzenia nazywają reumatologią. Określenie "reumatyzm" jest nadal używany w mowie potocznej i kontekstach historycznych, ale nie jest często używane w literaturze medycznej i technicznej. Tradycyjne określenie obejmuje taką gamę różnych problemów, których objawy przypisują "reumatyzm" nie znaczący bardzo wiele. Niemniej jednak źródła zajmujące się reumatyzmem skupiają się na artretyzmie. Jednakże, "nie-stawowy " znany również jako "regionalny zespół bólowy" lub "choroba tkanek miękkich", może spowodować znaczny dyskomfort i trudności.

Ponadto, artretyzm i reumatyzm obejmują co najmniej 200 różnych stanów. Określenie  stosuje się w zazębieniu w odniesieniu do chorób tkanki łącznej. Palindromowa odmiana choroby została teoretycznie formą reumatoidalnego zapalenia stawów.

Główne choroby reumatyczne obejmują obecnie rozpoznawane: zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa; ból pleców; Zapalenie kaletki / ścięgien, bóle barku, nadgarstka, biceps, nogi, kolana (rzepki), kostki, biodra, i Achilles; Capsulitis; ból szyi; Choroba zwyrodnieniowa stawów. Chociaż te zaburzenia prawdopodobnie mają wiele wspólnego ze względu na ich epidemiologię współdzielą one dwie właściwości: powodują przewlekły (choć często ból przerywany) i są one trudne do wyleczenia. Są one również, wspólnie, bardzo często. Inne choroby, które są powodowane przez autoimmunizację obejmują: toczeń rumieniowaty; reumatoidalne zapalenie stawów; młodzieńcze zapalenie stawów; zespół Sjögrena; twardziny; wielomięśniowe; zapalenie skórno-mięśniowe; Choroba Behceta; Zespół Reitera; Łuszczycowe zapalenie stawów. Ogromna liczba tradycyjnych leków ziołowych była zalecana dla choroby. Współczesna medycyna, zarówno konwencjonalna i alternatywna, uznaje, że różne choroby reumatyczne mają różne przyczyny (i kilka z nich ma wiele przyczyn) i wymagają różnych rodzajów leczenia. Tym niemniej początkowe leczenie poważnych chorób reumatologicznych to środki przeciwbólowe, takie jak Paracetamol i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), ibuprofen i naproksen. Często wymagane są silniejsze środki przeciwbólowe. Starożytni Grecy pisali, że jad pszczeli miał pewne korzystne skutki na niektóre rodzaje reumatyzmu. Użądlenia pszczoły i mrówki były znane jako środek ludowy w pod koniec 19 wieku, a co najmniej jeden lekarz opracował leczenie, które składa się z powtarzających się wstrzyknięć kwasu mrówkowego. Niektóre plemiona Amazonii, w tym Zo'é wykorzystują ukąszenia mrówek ogniowych jako remedium na bóle. Olej z wątroby dorsza jest również stosowany jako środek.

1 234 ... 8»