Przygotowania do diety

Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska należy do jednych z najbardziej restrykcyjnych diet. Jest to dieta oczyszczająca, w której trzeba bezwzględnie trzymać się zasad, aby uzyskać pożądane rezultaty. Rygorystyczne zalecenia tejże diety polegają na znacznym ograniczeniu spożywania węglowodanów i cukrów oraz ograniczeniu kaloryczności posiłków do minimum. Pożądane efekty przynieść ma reżim, pozwalający na jedzenie posiłków, których łączna wartość kaloryczna nie przekracza 1000 kalorii. Dieta oczyszczająca narzuca ścisły rygor dotyczący jadłospisu i godzin spożywania posiłków.

W szczególności trzeba pamiętać, aby nie stosować kuracji dłużej niż jest to opisane, głównie dlatego, że stosowanie tak radykalnej diety może odbić się konsekwencjami na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Rygorystyczny jadłospis i zasady diety, których należy bezwzględnie przestrzegać co powoduje, że w organizmie może brakować wielu substancji odżywczych. Dlatego dieta oczyszczająca jest polecana osobą zdrowym osobom w młodym wieku i to po konsultacjach z lekarzem.

Warto o tym pamiętać zanim zaczniemy stosować tą czy inne podobnie radykalne diety.

Natomiast przed rozpoczęciem diety warto zapoznać się z jej jadłospisem, gdyż najlepiej obrazuje on radykalność tej diety. W końcu dziennie nie będziemy spożywać więcej niż 1000 kalorii, więc jadłospis nie może być specjalnie urozmaicony i nie jest on rarytasem dla wybrednych. Można też skorzystać z gotowych przepisów stosowanych w diecie. Jest kilka dań, które pozwolą nam zjeść w miarę porządny posiłek w ciągu dnia, aby nie czuć się szaleńczo głodnym. Dieta oczyszczająca składa się z planu na 13 dni, gdzie każdy posiłek wygląda tak samo, bądź podobnie. Są one monotonne ale można zrzucić przez ten czas do 15kilo!

A oto dieta oczyszczająca i przykładowe dni z jej jadłospisu:

Śniadanie: filiżanka kawy z kostką cukru

Obiad: 2 jajka na twardo, 100 g gotowanego szpinaku i 1 pomidor

Kolacja: Befsztyk wg przepisu, do tego 150 g sałatki z olejem i cytryną

BĄDŹ TEŻ

Śniadanie: filiżanka kawy z kostką cukru i jedna grzanka z pieczywa razowego

Obiad: 100 g gotowanego szpinaku i 1 pomidor do tego jeden świeży owoc

Kolacja: 1 plasterek szynki, 2 jajka na twardo, 150 g sałatki z olejem i cytryną

«1 ... 345 6 789»