Przygotowania do diety

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie podczas kuracji, takich jak nasza dieta oczyszczająca warto znać kilka dobrych zasad tejże diety i stosować się do nich:

Jedz produkty mało przetworzone mechanicznie i chemicznie: pieczywo z grubego przemiału, makarony z pełnego ziarna, warzywa strączkowe i kiełki, oleje tłoczone na zimno (np. lniany, sojowy, słonecznikowy, oliwę z oliwek), orzechy i nasiona. Kupuj produkty wytwarzane metodami ekologicznymi. Sięgaj jak najczęściej po owoce i warzywa (także w formie świeżo wyciśniętych soków – warto znać zasady mieszania poszczególnych warzyw i owoców ze sobą).

Wprowadź do diety najbardziej odtruwające produkty: jabłka, marchew, czosnek, brokuły, kiełki fasolki mung, cytryny, komosę ryżową, papaję, siemię lniane i natkę pietruszki – doskonale wpływają na pozytywne rezultaty i dieta oczyszczająca jak bardziej skuteczna, i wcale nie taka nieprzyjemna. Sięgnij po specjalne ziołowe toniki detoksykujące – w aptekach kupisz je bez recepty. Nie waż się i nie licz kalorii.

Twoim podstawowym celem nie jest utrata wagi, tylko oczyszczenie organizmu ze złogów i toksyn. Jedz regularne posiłki (najlepiej pięć niedużych porcji co trzy godziny, ostatni na kilka godzin przed zaśnięciem). Ważne by były one w mniejszych ilościach niż zazwyczaj i były dokładnie przeżuwane. Zacznij się ruszać. Systematyczne ćwiczenia przyspieszają przemianę materii. Warto wypróbować lekkie ćwiczenia, by nie forsować organizmu. Bardzo dobre rezultaty przy kuracjach takich jak dieta oczyszczająca mają spacery na świeżym powietrzu. Ogranicz (a najlepiej odstaw) produkty, które zawierają: nikotynę, kofeinę, alkohol, przetworzone cukry, utwardzane tłuszcze, produkty o dużej zawartości soli, dodatki do żywności (barwniki, konserwanty) – one wytwarzają i zatrzymują toksyny w naszym organizmie.

Stosując się do naszych regół i wskazówek na pewno osiągniesz zdrowy sukces.

«123 4 567 ... 9»