Przygotowania do diety

Jeśli pijesz napoje zawierających kofeinę i robisz to dość często (kilka razy dziennie), mogą wystąpić bóle głowy, zmęczenie i inne objawy odstawienia kofeiny. Oto kilka wskazówek, jak temu zapobiec :

Stopniowo zmniejszaj spożycie kofeiny przed rozpoczęciem diety.

Spróbuj zastępując niektóre spożycie kawy z kawy bezkofeinowej na bazie szwajcarskiej wody. Na przykład, skuś się na filiżankę kawy, która jest 75 % prawdziwą kawą i 25% kawą bezkofeinową. Stopniowo zmniejszająca się odsetka bezkofeinową jest kluczowa dla kuracji, takich jak dieta oczyszczająca. Postępuj tak, aż będziesz gotowy, aby wyeliminować kofeinę całkowicie. Przestaw się również z kofeiny na zieloną herbatę, białą herbatę, yerba mate, lub herbaty oolong. Jeśli tęsknisz wyjątkowo za gorzkim smakiem kawy, spróbuj substytut kawy ziołowej, są one coraz bardziej powszechne na rynku i wyjątkowo pomocne przy skutkach ubocznych dla osób, które stosują swoisty detoks.

Twój organizm potrzebuje dużo wody, szczególnie podczas działań takich jak dieta oczyszczająca.

Picie dużej ilości wody utrzymuje nawilżenie skóry i może pomóc wypłukiwać toksyny, więc pamiętaj, aby pić co najmniej osiem szklanek wody filtrowanej codziennie. Spróbuj także filiżankę letniej wody o temperaturze pokojowej lub filtrowanej wody z cytryną, ta ostatnia szczególnie polecana jest rano, działa odchudzająco i skutecznie gasi pragnienie.

Niektóre praktyki mogą pomóc przy oczyszczeniu całego organizmu podczas diety. Złuszczając skórę na sucho, na przykład szorstką gąbką, może pomóc krążeniu wspiera i poprawia ‘wyrzucenie’ toksyn z limfy.

W celu zwiększenia relaksu, przy działaniach jak dieta oczyszczająca należy rozważyć zakup niektórych olejków eterycznych, dodać je do kąpieli lub używać do masażu. Niezwykle uspokajający olejek lawendowy może być szczególnie przydatny dla tych, którzy cierpią z powodu wycofania kofeiny z codziennego jadłospisu, co objawia się bólem głowy, szczególnie rano. Dowiedz się, co przy użyciu olejków eterycznych jest bezpiecznie i najbardziej skuteczne.

«1 2 345 ... 9»