Przygotowania do diety

Przed radykalnymi działaniami takimi jak dieta oczyszczająca należy odpowiednio przygotować swój organizm, tak, aby nie doznał swoistego szoku.

Oto kilka sposobów na przygotowanie do kuracji a’la dieta oczyszczająca:

Niektóre produkty mogą zakłócać zdolność wątroby do detoksykacji organizmu, co może wpłynąć na twoje wysiłki przy detoksykacji. Przez trzy dni, które doprowadzą Cię do wprowadzenia diety detoksykacyjnej, próbuj wyeliminować : alkohol, cukier, nabiał, pszenicę, sztuczne substancje słodzące, tłuszcze, posiłki pakowane, posiłki w puszkach lub pudełkach oraz słynne fast food. Ludzie, korzystający z radykalnych rozwiązań, takich jak dieta oczyszczająca szybko wyeliminują mięso i drób. Staraj się spożywać dużo surowych sałatek warzywnych i lekkich potraw dla Twojego żołądka. Możesz także skorzystać z danego czasu, aby pozbyć się z kuchni wszelkiej zakazanej żywności lub napojów, które mogą kusić podczas kuracji.

Zaplanować menu na cały tydzień i miej czas na pójście do sklepu spożywczego – oto pierwsze kroki.

Jeśli normalnie nie kupujesz żywności ekologicznej, zaopatrz się w nią, poszukaj sklepów ze zdrową żywnością – to ważne punkty dla Twojego planu – dieta oczyszczająca musi być zdrowa! Szukaj rynków lokalnych rolników, sklepów typowo eko lub specjalnych punktów z dobrym wyborem żywności ekologicznej. Jeśli nie jesteś w stanie kupić wszystkich produktów ekologicznych, kup jak najwięcej nie pryskanych owoców i warzyw, aby pomóc pozbyć się pozostałości pestycydów w produktach spożywanych poprzednio, wosków i innych niepożądanych substancji chemicznych. Jeśli zamierzasz stosować na radykalną dietę, taką jak dieta oczyszczająca, zobacz przykładowe menu. Jeśli wybierasz się na szybkie przestawienie organizmu, miej wszystkie swoje produkty przygotowane oraz przechowuj butelki – będzie Ci to potrzebne do przygotowania większych ilości na wybrane dni.

1 234 ... 9»