Przepuklina

Obniżenie się

Może ukazać się, jako nowy guz w pachwinie lub innej okolicy brzucha. To może boleć, ale nie jest delikatny w dotyku. Czasami ból poprzedza odkrycie guzka. Guzek rośnie gdy stoi lub gdy wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej (kaszel). To może być zmniejszony (wepchnięty z powrotem do jamy brzusznej), chyba że bardzo duży.

Nieredukowalna

To może być czasami bolesne rozszerzenie wcześniej redukowalnego przepukliny, które nie mogą być zwrócone do jamy brzusznej w jej postaci własnej lub gdy go wcisnąć.

Niektóre mogą być przewlekłe (występuje w dłuższym terminie), bez bólu.

Nieredukowalna przepuklina jest również znana jako więziona.

To może prowadzić do uduszenia.

Mogą wystąpić oznaki i objawy niedrożności jelit, takie jak nudności i wymioty.

guzki. To jest nieredukowalna, w której uwięziony jest jego jelito odcięcia dopływu krwi.

Ból występuje zawsze, szybko po czułością i czasem objawy niedrożności jelit (nudności i wymioty). Dotyczy osób, które mogą pojawić się chory z gorączką lub bez gorączki.

Jeśli masz oczywistą przepuklinę, lekarz może nie wymagać żadnych innych badań. Jeśli masz objawy (tępy ból w pachwinie lub innego obszaru ciała podnoszące lub wysiłku, ale bez oczywistej guzek), lekarz może czuć obszar, jednocześnie zwiększając ciśnienie w jamie brzusznej (mający stoisz lub kaszel). To działanie może sprawić, że przepuklina może być odczuwalne. Jeśli masz przepukliny pachwinowej, lekarz poczuje dla potencjalnego szlaku i poszukać przepukliny odwracając skórę moszny z jego palca. Leczenie składa się z operacji przepukliny, chyba że masz inne choroby, które wykluczają operację. W niektórych przypadkach, pasy lub kratownice mogą być stosowane do czasowego przechowywania przepukliny miejscu. Leczenie przepukliny zależy od tego, czy jest redukowalny lub nierozkładalny i ewentualnie guzki. Leczenie każdej przepukliny jest indywidualne, i omówienie zagrożeń i korzyści wynikających z zarządzania operacyjnego w porównaniu nieoperacyjne musi nastąpić między lekarzem a pacjentem.  

«12 3 456 ... 8»