Prostata

Diagnozowanie chorób prostaty

Nowotwór prostaty

Stanowisko Umowa American Cancer Society dotyczące wczesnego wykrywania raka mówi o tym że badania nie zostały jeszcze sprawdzone ale potencjalne korzyści wynikające z badania przewyższają szkodliwości badania i leczenia. American Cancer Society uważa, że ​​mężczyzna nie powinien być badany, bez uczenia się tego, co wiemy, i powinien wiedzieć o ryzyku i możliwych korzyściach wynikających z badania i leczenia. Zaczynając w wieku 50 lat, (45, jeśli African American lub jeśli brat lub ojciec cierpiał na nowotwór przed 65 rokiem życia)powinna być prowadzona rozmowa z lekarzem na temat wad i zalet testów, dzięki czemu można zdecydować, czy badanie to jest właściwym wyborem dla Ciebie

Gdy prostata przypuszczalnie jest dotknięta rakiem, należy wykonać test, który może w pełni potwierdzić diagnozę raka. Biopsja polega na usuwaniu małych części gruczołu do badań mikroskopowych. Jednakże, przed biopsją, może być przeprowadzone mniej inwazyjne badanie.

Według profesora Hardev Pandha, przewodniczącej projektu Prostate z Urologicznego Onkologii Uniwersytetu Podyplomowego Surrey, szkoła medyczna, nieinwazyjne badanie wyrywające obecność białka Engrailed-2 (EN2) w moczu, aby być bardziej wiarygodne i mniej inwazyjne niż istniejące testy.

Badanie przez odbyt (prostata badana jest dotykowo odbyt) może ujawnić znacznie powiększenie gruczołu krokowego, zazwyczaj atakując środkowy płat.

Często wykonywane są badania krwi w celu wykluczenia nowotworu gruczołu krokowego. Podwyższenie swoistego antygenu sterczowego (PSA) w surowicy wymaga dalszych badań, takich jak reinterpretacja wyników PSA, pod względem gęstości PSA i wolnego procentu PSA, badanie odbytu i przezodbytnicza ultrasonografia. Te połączone środki mogą zapewnić wczesne wykrycie chorób.

«1 ... 567 8 91011»