Paznokcie

Lakiery do paznokci

Lakier do paznokci jest to typ lakieru do nakładania na ludzki paznokieć w celu dekoracji lub ochrony płytki paznokcia. W dzisiejszych czasach lakiery do paznokci swoją formułą i połyskiem mogą upodabniać się do lakierów stosowanych na samochodach. Jednakże, ich formuła została zmieniona kilkukrotnie w celu uniknięcia pękania, lub łuszczenia się paznokcia co miałoby miejsce przy stosowaniu lakierów samochodowych.

Rodzaje lakierów:

Żel

Ten rodzaj lakieru utrzymuje się na płytce dużo dłużej niż zwykły lakier.  Dzięki niemu są one gładkie i dużo twardsze. Żelowa formuła utwardza jego płytkę. Zmycie tego lakieru jest dużo bardziej czasochłonne.

Należy przytrzymać wacik nasączony zmywaczem około 10-15 minut, ponieważ lakier utrzymuje się na płytce bardzo mocno. Wręcz wnika w jego strukturę. Lakiery żelowe to najbardziej trwałe i popularne rodzaje lakierów.

Base Coat

Ten rodzaj lakieru jest najczęściej bezbarwny lub bardzo jasny. Jest on najczęściej stosowany przed nałożeniem kolorowego lakieru. Jego głównym celem jest wzmocnienie płytki  za pomocą białka, witaminy E i wapnia, które zawiera. Składniki te zapobiegają łuszczeniu się płytki, łamaniu oraz przywracają jego wilgotność. Ten rodzaj lakieru  jest szczególnie ważny, gdy nasze paznokcie są suche lub kruche i łamliwe. Dzięki zastosowaniu base coat tworzy się gładka powierzchnia, ponieważ lakier ten wypełnia wszelkie załamania, które mogą pojawić się na zniszczonej płytce. Istnieją dwa rodzaje tego lakieru: pierwszy delikatnie wygładza płytkę, jego konsystencja jest zbliżona do konsystencji normalnego lakieru, drugi ma dużo gęstszą konsystencję, jest odpowiedni dla cienkich, łamliwych paznokci. Warstwa base coat tworzy barierę, chroniąc je przed uszkodzeniami takimi jak łamanie i odbarwienia.

Top Coat

Ten rodzaj lakieru ma jasny lub bezbarwny kolor. W szczególności jest używany po nałożeniu lakieru. Tworzy on barierę utwardzającą dzięki której, lakier nie odpryskuje, zapobiega on również zarysowaniem. Jest on wzmocnieniem dla płytki, sprawia że jest lśniąca i błyszcząca na długo.

«12 3 456 ... 9»