Paradontoza

Badania przesiewowe i diagnostyka paradontozy

Aby sprawdzić stan swojej tkanki dziąseł, dentysta może użyć metalowej sondy do pomiaru głębokości bruzdy dziąsłowej, rowka między dziąsłami i zębami. Sonda jest włożona obok zęba pod dziąsło, zwykle w kilku miejscach w całej jamie ustnej. Głębokości 2 lub 3 milimetrów (mm) - około jednej ósmej cala - wskazuje zdrowe dziąsła. Głębokość ponad 3 mm oznacza, że kieszeń utworzyła między dziąsła i zęby, sygnalizacji bardziej poważne choroby dziąseł.

Komplikacje paradontozy

Mając paradontozę może to narazić Cię na większe ryzyko wielu poważnych schorzeń: Choroby serca i udaru mózgu. Konieczności długotrwałej choroby dziąseł może zwiększyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Najpoważniejsze twoje problemy dziąseł, tym większe ryzyko. Badania sugerują, że bakterie odpowiedzialne za przyzębia mogą podróżować za pośrednictwem krwioobiegu do tętnic w sercu swoim, gdzie uruchamia cykl zapalenia i zwężenia tętnic, które przyczynia się do ataków serca. Ustnej bakterie również Ci bardziej podatne na skrzepy krwi, zwiększa prawdopodobieństwo udaru; Powikłania ciąży.

Kobiet z umiarkowaną do ciężkiej choroby przyzębia mogą być o wiele bardziej prawdopodobne, aby urodzić wcześniaka, niż kobiety z zdrowych dziąseł. Chociaż dokładna zależność między bakteriami jamy ustnej oraz niską wagą urodzeniową, nie jest jasne, po zapaleniu dziąseł lub zapalenie ozębnej pojawia się ograniczenie wzrostu płodu w macicy i mogą wywołać wysokie stężenie substancji, które wywołują siły roboczej. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku choroby dziąseł początkowo poważny na początku lub pogarsza w czasie ciąży. Problem ten nasila się u kobiet chorych na cukrzycę, którzy już, że wysokie ryzyko problemów z ciążą; Niekontrolowane cukru we krwi. Cukrzyca stawia Cię na większe ryzyko rozwoju chorób przyzębia i innych infekcji. To także poziom glukozy we krwi trudniejsze do opanowania. To dlatego, że zakażenie w dowolnym miejscu w organizmie mogą podnieść poziom cukru we krwi, co wymaga większej ilości insuliny, aby utrzymać go w ryzach; Zapalenie płuc. Jeśli masz poważne problemy z chorobami dziąseł i płuc, wdychania (zasysające) bakterie z jamy ustnej do płuc może spowodować zachłystowego zapalenia płuc, stanu, który to szczególnie powszechne w szpitalach, gdzie pacjenci mogą sedacji lub mają rurki tchawicy.  

«123 4 567 ... 9»