Paradontoza

Liczba problemów zdrowotnych może mieć katastrofalny wpływ na dziąsła. Jednym z najważniejszych z nich jest cukrzyca, co sprawia, że bardziej podatne na wiele zakażeń, w tym zakażeń gumy. Ale związek między cukrzycą i chorobami przyzębia nie kończy. Zapalenie dziąseł i przyzębia zaburzać zdolność organizmu do wykorzystywania insuliny, dzięki czemu trudniej jest kontrolować cukrzycę. A ponieważ cukrzyca i choroby przyzębia mogą sprawić, że bardziej podatne na zawał serca i udar mózgu, po obu warunków zwiększa ryzyko chorób układu krążenia; Zmiany hormonalne. Zmiany w poziomie hormonów, które występują w czasie ciąży, menopauzy lub nawet miesiączka może dziąsła bardziej podatne na choroby przyzębia; Odżywcze braki. Nieodpowiednia dieta, zwłaszcza jeden z niedoborem wapnia, witaminy C i witaminy z grupy B, może przyczynić się do chorób przyzębia. Wapń jest ważny, ponieważ pomaga utrzymać wytrzymałość kości, w tym kości wspierających zęby.

Witamina C pomaga zachować integralność tkanki łącznej. Jest także silnym przeciwutleniaczem, który przeciwdziała niszczącym tkanki działaniem wolnych rodników, - substancje produkowane gdy tlen jest metabolizowany przez organizm.

Kiedy do lekarza

Zdrowe dziąsła są twarde i są w kolorze blady róż. Jeśli Twoje dziąsła są spuchnięte, czerwone i krwawią należy zobaczyć się z dentystą. Im szybciej będziemy szukać opieki, lepsze szanse na odwrócenie szkód i zapobiegania bardziej poważnym problemom.

«12 3 456 ... 9»