Osteoporoza

powikłania i leczenie

Leki, które są powszechnie stosowane w leczeniu osteoporozy?

Bisfosfoniany są najczęściej leki przepisane w leczeniu osteoporozy. Są to: Alendronian (Fosamax), Rizedronian (Actonel), Ibandronatu (Boniva), Kwas zoledronowy (Reclast)

Hormony, takie jak estrogeny i niektóre leki, hormony, jak dopuszczone do zapobiegania i leczenia, takie jak raloksifen (Evista), a także odgrywać rolę w leczeniu choroby. Jednak mniej kobiet użyć zastępczej terapii estrogenowej teraz, ponieważ może to zwiększać ryzyko zawału serca i niektóre rodzaje raka. Mimo to, kobiety, które mają powody - takie jak objawy menopauzy - rozważyć stosując hormony lub którzy rozważają pomocą Evista dla profilaktyki raka piersi, może ważyć korzyści z poprawy zdrowia kości do ich decyzji. Denosumab (Prolia) jest nowsza leki zmniejszają ryzyko złamań osteoporotycznych u kobiet i mężczyzn. Niezwiązane z bisfosfonianami, denosumab może być stosowany u osób, które nie mogą przyjmować bisfosfonian, takich jak niektórych osób z zaburzeniami czynności nerek. Teryparatyd (Forteo) są zwykle zarezerwowane dla mężczyzn i kobiet po menopauzie, które mają bardzo małą gęstość kości, które miały pęknięcia lub których osteoporoza jest spowodowane steroidowych leków. Teryparatyd jest jedynym lekiem osteoporozy, który ma potencjał do odbudowy kości i faktycznie cofaniu osteoporozy, przynajmniej w pewnym stopniu.

Jak większość leków na osteoporozę działa?

Z wyjątkiem teryparatydem leki s powolniają rozpad kości. Zdrowe kości stale rozbić i odbudować.

Jak wiek, a dla kobiet, zwłaszcza po menopauzie, kości rozbić szybciej. Ponieważ przebudowa kości nie nadążają, kości stają się słabsze i pogorszeniu. Leki działają na zasadzie zahamowania procesu. Leki te skutecznie utrzymać gęstość kości i zmniejsza ryzyko złamań kości na skutek osteoporozy.

Główne działania niepożądane bisfosfonianów to niestrawność i zgaga. Aby złagodzić te potencjalne działania niepożądane, wziąć leki z wysokiej szklance wody na pusty żołądek. Nie kłaść się lub zginać lub jeść na 30 do 60 minut, aby uniknąć mycia medycyna powrotem do przełyku. Gdy zalecany czas oczekiwania się skończył, jeść, aby zneutralizować pozostałe leki. Większość ludzi, którzy się z tych porad nie mają tych skutków ubocznych. Ale to jest możliwe, aby przyjmować lek prawidłowo i jeszcze niestrawność lub zgaga. 

«1 ... 567 8