Osteoporoza

 Przykłady obejmują: Hormony płciowe.  Kobiety mogą również wystąpić spadek estrogenów w określonych metod leczenia raka. Mężczyźni na stopniowe obniżenie poziomu testosteronu w ich wieku. I niektóre terapie raka prostaty zmniejszenie poziomu testosteronu u mężczyzn. Obniżony poziom hormonów seksu mają tendencję do osłabienia kości; Problemy z tarczycą. Za dużo hormonów tarczycy może powodować utratę masy kostnej.

Taka sytuacja może wystąpić, jeśli jest nadczynność tarczycy lub jeśli zbyt dużo hormonu tarczycy leki do leczenia niedoczynność tarczycy; Inne gruczoły. Osteoporoza jest także związana z nadczynność przytarczyc i nadnercza.

Schorzenie jest bardziej prawdopodobne u osób, które mają: Niskie spożycie wapnia. Ustawiczne brak wapnia odgrywają istotną rolę w rozwoju osteoporozy. Niskie spożycie wapnia wpływa na zmniejszenie gęstości tkanki kostnej, utratę tkanki kostnej na początku i zwiększone ryzyko złamań; Zaburzenia jedzenia. Ludzie, którzy mają anoreksję są na większe ryzyko osteoporozy. Niskie spożycie żywności może zmniejszyć ilość spożytego wapnia. U kobiet, anoreksja może zatrzymać miesiączkę, co osłabia również kości; Chirurgii przewodu pokarmowego. Zmniejszenie rozmiaru żołądka lub obejściu lub usunięciu części jelita ogranicza ilość obszaru powierzchni dostępna do wchłaniania składników odżywczych, w tym wapnia.

Długotrwałe stosowanie leków z kortykosteroidów, takich jak prednizon i kortyzon, zakłóca proces odbudowy kości. Osteoporoza jest także związana z lekami stosowanymi do zwalczania lub zapobiegania: drgawkom, depresji, refleksu, raka, odrzucenia przeszczepu. Niektóre złe nawyki mogą zwiększać ryzyko osteoporozy. Przykłady obejmują: Siedzący tryb życia. Ludzie, którzy spędzają dużo czasu siedząc mają wyższe ryzyko osteoporozy niż zrobić ich bardziej aktywnych odpowiedników. Wszelkie obciążonych ćwiczeń jest korzystne dla kości, ale chodzenie, bieganie, skakanie, taniec i podnoszenie ciężarów wydają się szczególnie przydatne do tworzenia zdrowych kości; Nadmierne spożycie alkoholu. Regularne spożywanie więcej niż dwóch drinków alkoholowych dziennie zwiększa ryzyko osteoporozy, może dlatego, że alkohol może zakłócać zdolność organizmu do wchłaniania wapnia; Palenia tytoniu. Dokładna rola tytoniu odgrywa w osteoporozie nie jest w pełni zrozumiałe, ale naukowcy wiedzą, że palenie tytoniu przyczynia się do osłabienia kości. Złamania kości, zwłaszcza w rdzeniu kręgowym lub biodra są najpoważniejszymi powikłaniami osteoporozy. Złamań szyjki kości udowej często wynikają z upadku i może spowodować niepełnosprawności, a nawet śmierci w wyniku powikłań pooperacyjnych, zwłaszcza u osób starszych. W niektórych przypadkach, złamania kręgosłupa mogą wystąpić nawet, jeśli nie spadły. Kości, które tworzą kręgosłup (kręgi) może osłabić się do tego stopnia, że ​​ mogą one zgniotu, co może prowadzić do bólu pleców, stracił wysokość i zgarbionego postawy przodu. Trafne kości można mierzyć za pomocą komputera, który wykorzystuje małe ilości promieni X w celu określenia odsetka mineralnych zawartych w kości. Podczas tego bezbolesny test, leżysz na wyściełanym stole jako skaner przechodzi nad swoim ciałem. W większości przypadków, tylko kilka kości są sprawdzane - zwykle w biodra, nadgarstka i kręgosłupa.Przykłady obejmują: Alendronian (Fosamax, Binosto), Rizedronian (Actonel, Atelvia), Ibandronatu (Boniva), Kwas zoledronowy (Reclast Zometa). Efekty uboczne to nudności, bóle brzucha, trudności w połykaniu i ryzyko zapalenia przełyku lub owrzodzenia przełyku.

«1 2 345 ... 8»