Osteoporoza

Osteoporoza powoduje, że kości stają się słabe i łamliwe - tak kruche, że upadek lub nawet łagodne pochylenie się lub kaszel może spowodować pęknięcie

. Złamań związanych z osteoporozą najczęściej możemy szukać w biodrach, nadgarstkach lub kręgosłupie. Kość jest żywą tkanką, która jest stale wchłaniana i wymieniana. Choroba występuje, gdy tworzenie nowej kości nie nadąża z usuwaniem starych kości. Schorzenie dotyka mężczyzn i kobiety wszystkich ras.

Ale białe i azjatyckich kobiet - zwłaszcza te, które są obok menopauzy - to osoby z dużym ryzykiem. Leki, zdrowa dieta i ćwiczenia obciążania może zapobiec utracie masy kostnej lub wzmocnienia już słabe kości. Istnieje zazwyczaj bezobjawowo we wczesnych etapach utraty kości. Ale gdy kości zostały osłabione, można mieć oznaki i objawy, które obejmują: bóle pleców, spowodowane złamaniem kręgu lub zwichnięciem; zgarbiona postawy; złamanie kości, które występuje o wiele łatwiej niż oczekiwano

Kiedy do lekarza

Twoje kości są w stanie ciągłej odnowy - nowa kość jest i stare kości w podziale. Kiedy jesteś młody, twój organizm nowej kości szybciej niż się zepsuje swoje stare kości i zwiększa masę kości. Większość ludzi, dotrzeć do ich szczytowej masy kostnej przez wczesnych latach 20. Wraz z wiekiem utraty masy kości szybciej niż to stworzył. Jak prawdopodobne jest to, aby rozwijać osteoporoza zależy częściowo od tego, jak wiele można osiągnąć masy kostnej w młodości. Wyższa szczytowa masa kostna, tym bardziej kości masz "w banku" i mniej prawdopodobne jest to, aby rozwijać osteoporozy jak wiek. Wiele czynników może zwiększyć prawdopodobieństwo, że będziesz rozwoju osteoporozy - w tym wiek, rasę, stylu życia i stanu zdrowia i leczenia.

Niektóre czynniki ryzyka osteoporozy są poza kontrolą, w tym: Twoja płeć. Kobiety są bardziej narażone na rozwój osteoporozy niż to mężczyźni; Wiek. Im jesteś starszy, tym większe ryzyko osteoporozy; Jesteś narażony na największe ryzyko osteoporozy, gdy jesteś biały czy pochodzenia azjatyckiego; Historia rodziny. Posiadanie rodzica lub rodzeństwo z osteoporozą stawia Cię na większe ryzyko, zwłaszcza jeśli masz również w rodzinie złamań szyjki kości udowej; Rozmiar ramki. Mężczyźni i kobiety, którzy mają małe klatki ciała mają zwykle większe ryzyko, ponieważ mogą one mieć mniejszą masę kości do czerpania z ich wieku.

1 234 ... 8»