Ospa

Rozkłady mogą się różnić od prowincji. Obliczenie indywidualnego planu szczepień dziecka, aby zobaczyć, kiedy dziecko powinno być zaszczepione przeciwko 13 zapobiegania chorobom poprzez szczepienia, w tym na ospę wietrzną. Ilość szczepionki skojarzone, które zapewniają ochronę przed wieloma chorobami w jednym szczepionki okazały się bezpieczne i skuteczne. Dawanie szczepionki skojarzone chroni dzieci przed większą liczbą chorób wcześniej. Jako dodatkowe korzyści, zmniejsza dyskomfort dzieci poprzez zmniejszenie liczby iniekcji, które otrzymują rodzice i oszczędza czas i koszty dodatkowych wizyt w gabinecie.  

leczenie

U zdrowych dzieci, ospa wietrzna zazwyczaj nie wymaga leczenia. Lekarz może przepisać lek przeciwhistaminowy, aby złagodzić swędzenie. Jednak w większości przypadków chorobą pozostawia się w przebieg.

Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia powikłań

Dla osób, które mają wysokie ryzyko powikłań choroby, lekarze czasami przepisują leki, aby skrócić czas trwania infekcji i aby zmniejszyć ryzyko powikłań. Jeśli Ty lub Twoje dziecko należycie do grupy wysokiego ryzyka, lekarz może zalecić lek przeciwwirusowy, taki jak acyklowir (Zovirax) lub inny lek o nazwie immunoglobuliny dożylne (dożylnych immunoglobulin). Leki te mogą zmniejszać nasilenie choroby, gdy podane w ciągu 24 godzin po pierwszym pojawieniu się wysypki.

Inne leki przeciwwirusowe, takie jak valacyklowiru (Valtrex) i famcyklowir (Famvir), również może zmniejszyć nasilenie choroby, ale zostały one dopuszczone do użycia tylko u osób dorosłych. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić otrzymaniu szczepionki ospa wietrzna po ekspozycji na wirusa. To może zapobiegać chorobie lub zmniejszenie jej nasilenia. Nie podawaj nikomu z ospy wietrznej - dzieci lub dorosłych - leków zawierających aspirynę, bo to połączenie jest związane z chorobą zwaną zespołem Reye'a.

Leczenia powikłań

Jeśli powikłania rozwijają, lekarz ustali odpowiednie leczenie. Leczenie infekcji skóry i zapalenie płuc może być antybiotykami. Leczenie zapalenia mózgu jest zwykle z lekami przeciwwirusowymi. Hospitalizacja może być konieczna.