Ospa

Gdy już miał ospę wietrzną, nie dostaniesz go ponownie. Ale jako dorośli możemy przenosić wirusa opryszczki, który powoduje ospę wietrzną w naszych ciałach. Czasami, jeśli się nieco zaniedbany, wirus zostanie uruchomiony, a my mamy objawy. Będą się jako inną postać wirusa znanej jako półpasiec. Jeśli Twoje dziecko ma ospę wietrzną, trzymaj go z dala od kobiet w ciąży, które nie chorowały na ospę wietrzną przed, jak to może spowodować problemy dla nienarodzonego dziecka.

Ospa wietrzna i wirus ospy wietrznej jest powszechny, wysoce zakaźny i jest powodowany przez wirus Varicella-zoster. Choroba zaczyna się niską gorączką, katarem i bólem mięśni. Dzień lub dwa później, pojawia się swędząca wysypka, która szybko zamienia się w pęcherze wypełnione płynem.

Dzieci z ospy wietrznej może stać pokryte setkami tych swędzenie, ból pęcherze, głównie na twarzy, głowy i klatki piersiowej. Jeśli pęcherze zarazić, mogą przekształcić się w trwałe blizny. Po około 5 dniach, pęcherze wysycha i staje się skorupą. W sumie, ospa wietrzna trwa od 7-10 dni. Wirus ospy wietrznej i rozprzestrzenia się bardzo łatwo. Jeśli dzieci są w pobliżu zarażonej osoby, która kaszle lub kicha, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą się na ospę wietrzną. Infekcja rozprzestrzenia się również wtedy, gdy dzieci dotknąć czyichś pęcherze ospę wietrzną, a następnie przetrzeć oczy i usta. Nienarodzone dziecko może dostać ospę wietrzną od matki w ciąży, która ma infekcję. Najlepszym sposobem, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa jest pobyt z dala od ludzi, z ospą wietrzną; Jednakże nie zawsze jest to możliwe, gdy infekcja jest w rodzinie. U niektórych dzieci, ospa wietrzna powoduje poważne zakażenia skóry, w tym mięsożernych choroby w rzadkich przypadkach. Dzieci wietrznej może się zapalenie płuc, blizny (jeżeli pęcherzyki zarazić), a nawet mózgu, który jest obrzęk mózgu. Dla dzieci narażonych przed urodzeniem, jest większe ryzyko wad wrodzonych, zapalenie płuc, uszkodzenie mózgu lub śmierć. Nowonarodzone dzieci, dorosłych i osób z osłabionym układem odpornościowym są w niebezpieczeństwie ma poważne powikłania ospy wietrznej.

«1 2 345 ... 8»