Ospa

Ospa wietrzna jest bardzo zakaźną chorobą wywoływaną przez jeden z grupy wirusów opryszczki. To powoduje charakterystyczną wysypkę i łagodne objawy grypopodobne. Większość dzieci dostanie ospę wietrzną, gdy są młode i to zwykle łagodne choroby. Gdy dziecko złapało wirusa, może to potrwać od 10 dni do 21 dni, gdy objawy się pokazują. Twoje dziecko będzie wtedy zakaźna od około dwóch dni przed pojawieniem się wysypki, aż wszystkie plamy wyschły. To trwa zwykle około pięciu dni. Osoby zakażają kichaniem lub będąc w bliskim kontakcie. Twoje dziecko może również mam ospę po prostu będąc w tym samym pomieszczeniu, co ktoś z wirusem. Jest to również możliwe, aby złapać ospę wietrzną od kogoś, kto ma półpasiec.

 Choroba zazwyczaj rozpoczyna się łagodne objawy grypopodobne: gorączka; ból głowy; nudności; bóle; utrata apetytu. Kilka dni później, pojawia się wysypka. Zaczyna się jako małe czerwone plamy, które rozwijają się w małe pęcherze na szczycie w ciągu kilku godzin. Zauważysz je najpierw na twarzy dziecka. Spoty będą rozprzestrzeniać się na jego klatce piersiowej i brzuchu, a następnie do innych części ciała, występujące w uprawach. Nie może być tak wiele miejsca, że pojawią się one do pracy na siebie, albo może być tylko kilka miejsc. Zabierz swoje dziecko do lekarza, jeśli myślisz, że ma ospę wietrzną. Lekarz będzie mógł zdiagnozować chorobę, sprawdzając miejsca na ciele Twojego dziecka. Ospa wietrzna może być bardziej niebezpieczne i może powodować komplikacje u bardzo małych dzieci.

Choroba to wirus, więc nie reaguje na antybiotyki. Będzie odejść na własną rękę, ale można pomóc złagodzić objawy Twojego dziecka z niektórych zabiegów w domu. Możesz dać dziecku paracetamol dla niemowląt, aby obniżyć jego temperaturę i zmniejszyć jego bóle, jeśli ma on dwa miesiące lub więcej lat. Sprawdź informacje dawkowania na opakowaniu, lub zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lekarze są bardziej ostrożni polecając ibuprofen dla niemowląt, ponieważ może to zwiększyć ryzyko dziecka albo rozwijającego się zakażenia w swoich miejscach, czy dokonywania istniejącą infekcję gorzej. Zakażenia, takie jak ta są rzadkie, ale mogą prowadzić do poważnej choroby. Możesz również: dać dziecku dużo płynów, aby zapobiec mu się odwodnione. Oferują mu dodatkowe kanały piersi lub butelki. Jeśli jest karmione lub stałej, może on mieć również wodę; aby ukoić swędzące plamy Twojego dziecka, możesz użyć balsamu Calamine; jeśli dziecko jest na jeden rok stary i swędzenie jest szczególnie uciążliwe w nocy, lekarz może przepisać chlorphenamine przeciwhistaminowy. Ma również uspokajający wpływ, które mogą pomóc dziecku łatwiej zasnąć; utrzymać paznokcie Twojego dziecka, jeśli trzyma krótko drapania się. Pomoże to uniknąć plam przed zakażeniem i zmniejszają prawdopodobieństwo powstawania blizn; ubierz swoje dziecko w luźne, bawełniane ubranie, aby zachować jego skóry fajne i zmniejszyć swędzenie. Jeśli nigdy nie chorowałeś na ospę wietrzną przed, można złapać ją od dziecka. To może być bardziej poważne u dorosłych, więc skonsultować się z lekarzem, jeśli uważasz, że masz go.

1 234 ... 8»