Opryszczka

W nawracającej opryszczce, owrzodzenia rozpoczynają się jako zapalne czerwone wypryski, które pęcznieją i stają się wypełnione płynem tworząc pęcherze. Pęcherze w końcu zwinąć i tworzyć wrzód. Zajmie to dwa do trzech dni. Zazwyczaj trwa od siedmiu do 10 dni przed tymi wrzodami całkowicie znikają, a skóra powraca do normy. Gojenie trwa zwykle dwa do trzech tygodni, ale bólu skóry może trwać przez jeden do sześciu tygodni.

Ekspozycja na kogoś z chorobą zwiększa ryzyko zachorowania. HSV jest najbardziej zaraźliwa, gdy osoba ma owrzodzenia jamy ustnej lub pęcherze na ustach. Wirus może również przynieść ze śliną, gdy nie ma żadnych widocznych zmian. Dlatego człowiek może być zaraźliwe bez ogniska.

Bezpośredni kontakt z wirusem, od całowania lub udostępniania przedmiotów osobistych, zwiększy szansę zakażenia HSV. Pracowników służby zdrowia, takich jak lekarzy dentystów, higienistek i terapeutów oddechowych, są narażeni na ryzyko rozwoju opryszczki palca z powodu kontaktu z ustami ludzi. Warunki medyczne lub leki, które osłabiają system immunologiczny danej osoby mogą zwiększyć ryzyko ciężkich powikłań z wirusem. Te obejmują HIV, raka, chemioterapii i sterydy.

Opryszczka może przenosić się z jednego obszaru na drugi na tej samej osoby, która nazywa się "autoinoculation." Na przykład, dotykając opryszczki na wardze może powodować opryszczki palców. Przeciwciała, które są wykonane po infekcji pierwotnej są zazwyczaj - ale nie zawsze - sukces w zapobieganiu autoinoculation podczas ataków nawracających. Bardziej poważne powikłanie to odmiana oczna (zaangażowanie oka), który charakteryzuje się zmianami i ostrego bólu okolicy oka. Ocznej opryszczka jest również spowodowane przez autoinoculation. Jeśli nie jest leczone, opryszczka oka może prowadzić do poważnych uszkodzeń, a nawet ślepoty.  

«12 3 456 ... 10»