Opryszczka

Zakażenia wywołane przez HSV są zaraźliwe. Ślina jest zainfekowany powszechnym środkiem przekazywania wirusa. Okres zakaźny jest najwyższy, gdy ludzie mają aktywne pęcherzyki rany. Jednakże, osoba zakażona HSV może przekazać je do innej osoby, bez względu na obecność lub brak widocznych objawów, owrzodzenia i pęcherzy. To dlatego, że wirus jest czasem rzucają się w ślinie, nawet kiedy rany nie występują. HSV może być również rozprzestrzeniać się za pośrednictwem przedmiotów osobistych, które są zarażone wirusem, takich jak szminka, naczynia i maszynek do golenia. Wbrew obiegowej opinii, to jest prawie niemożliwe, aby złapać opryszczkę (zimno owrzodzenia) z powierzchni, ręczniki, czy narzuty. Objawy opryszczki cechą jest grupą pęcherzyków na czerwonym podstawy. Te pęcherzyki wysychają szybko i pozostawić strupy, który trwa od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od ciężkości infekcji. Ten wzór ma istotne znaczenie dla wielu ludzi, którzy obawiają się, że mają opryszczka, ale nie: Jeśli coś trwa przez tydzień, to jest mało prawdopodobne, aby być opryszczka. Zakażenia wirusem opryszczki czuć suchy i chrupiący, a czasami swędzenie. Niektórzy pacjenci mają "Prodrom", który jest występowanie niektórych objawów przed rzeczywiste rany stają się w pełni widoczne.

Prodrom do zakażenia wirusem opryszczki zwykle wymaga pieczenia lub mrowienia, które poprzedza pojawienie się pęcherzy przez kilka godzin lub dzień lub dwa.

Termin opryszczka odnosi się do pierwszego epizodu objawów po infekcji, często przedstawiając bolesne owrzodzenia na wargach, dziąseł i jamy ustnej. U niektórych osób, pierwszy atak (opryszczka pierwotna) jest związany z gorączką, obrzękiem węzłów chłonnych, i krwawieniem z dziąseł, wraz z bolesnością wokół ust (dziąseł i jamy ustnej). Te objawy mogą trwać kilka dni. Wrzody całkowicie wyleczyć w ciągu dwóch do sześciu tygodni, zazwyczaj bez powstawania blizn. Wirusa można odzyskać ze śliny dla dni po wygojeniu zmian. Nie każdy ma silny atak podstawowy przy ich pierwszym zakażonych wirusem. U niektórych, wirus infekuje korpus, nie powodując żadnych objawów. Proces generuje odpowiedź przeciwciał, powoduje, że system immunologiczny do produkcji przeciwciał przeciwko wirusowi herpes. Ta odpowiedź przeciwciał pomaga zmniejszyć nawroty i zachować je łagodne. Przeciwciała również sprawiają, że trudno się dostać wirus przyczółek nigdzie indziej na ciele. (Jeśli tak nie było, opryszczka rozprzestrzeni się na inne części ciała od rutynowych czynności, takich jak mycie twarzy, który nie stało). Chociaż ta na ustach jest najczęstszym miejscem infekcji inne części ciała mogą być związane: wargowa, to znajomy, który pojawia się opryszczki na marginesie ust (wargowych dotyczy wargi). Gdy się pojawia, to zwykle występuje w tym samym miejscu za każdym razem, czy kilka milimetrów dalej; Opryszczkowa zanokcica, czasami wirus pojawia się na palcu. Jest to szczególnie powszechne u pracowników stomatologicznych i medycznych, którzy muszą umieścić swoje palce wewnątrz ust ludzi, mimo użycia rękawic.

«1 2 345 ... 10»