Opryszczka

Wirus opryszczki pospolitej (HSV) może powodować infekcje, które wpływają na usta, twarz, skórę, narządy płciowe, pośladki i odbyt. Spośród dwóch wirusów herpes simplex (HSV 1 i HSV 2), które są związane z uszkodzeniami skóry, najczęściej spowodowane są te przez HSV-I. Infekcja HSV może powodować objawy, ale jeśli nie, cechą objawem jest grupą pęcherzyków na czerwonym podstawy.

Mogą one być leczone lekami przeciwwirusowymi, aby zmniejszyć ból i skraca czas gojenia. Zazwyczaj pęcherze leczyć całkowicie ale ponownie w pewnym momencie w przyszłości, kiedy najmniej oczekiwane (lub pożądane). W między atakami wirusów mieszka głęboko w korzeniach nerwów, które zaopatrują zaangażowanych obszar.

Kiedy pojawiają się zmiany opryszczki najczęściej w ich lokalizacji, wokół ust i warg, ludzie często odnoszą się do nich jako "opryszczka".

Istnieją dwa typy HSV, typ 1 i typ 2. W ogóle, HSV-1, znane również jako opryszczki wargowej, przyczyny zakażenia powyżej talii, najczęściej jamy ustnej. Zakażenia HSV-2 występuje głównie poniżej pasa, co prowadzi do opryszczki narządów płciowych. Jednak oba typy HSV są zdolne do zakażenia skóry w dowolnym miejscu na organizmie. Zakażenia wirusem, bez względu na to, gdzie mają one miejsce pierwsze, mają tendencję do nawrotów w mniej więcej tym samym miejscu. Takie wznowy może się często zdarza (na przykład, kilka razy w roku) lub sporadycznie (na przykład raz lub dwa razy na rok).

Po zakażeniu, wirus wnika do komórek nerwowych i podróżuje, aż dojdzie do miejsca zwanego zwojowym. Tam, że znajduje się w spokojnym etapie, który jest określany jako "uśpienie" lub "utajenie". W czasach, wirus może stać się aktywny i rozpocząć replikację ponownie i podróży w dół nerwu do skóry, powodując rany i pęcherze. Dokładny mechanizm za tym nie jest jasny, ale wiadomo, że pewne warunki wydają się być związane z nawrotem, w tym gorączka, przeziębienie lub grypa; promieniowanie ultrafioletowe (ekspozycja na słońce); stres; zmiany układu immunologicznego; uraz zajętego obszaru; czasami nie ma widocznej przyczyny nawrotu.

1 234 ... 10»