Oparzenia

leczenie

Głębokie oparzenia lub uogólnione mogą prowadzić do wielu powikłań, w tym: Zakażenia. Może pozostawić skórę narażone na zakażenia bakteryjne i zwiększyć ryzyko wystąpienia posocznicy, zakażenia zagrażające życiu, który wędruje przez krwiobiegu i wpływa na całe ciało. Sepsa jest szybko postępująca, zagrażającą życiu chorobą, która może prowadzić do porażenia prądem i uszkodzenia organu; Niska objętość krwi (hipowolemia). Może to prowadzić do małej objętości krwi (hipowolemia). Ciężka utrata krwi i płynu zapobiega się serce z pompowania odpowiedniej ilości krwi do ciała; Niebezpiecznie niska temperatura ciała (hipotermia).Skóra pomaga kontrolować temperaturę ciała, więc gdy duża część skóry jest kontuzjowany, tracisz ciepło ciała.

To zwiększa ryzyko hipotermii - gdy organizm traci ciepło szybciej niż może produkować ciepło, powodując niebezpiecznie niska temperatura ciała; Problemy z oddychaniem (drogi). Oddycha gorącego powietrza lub dym może palić się przez drogi oddechowe i powodować trudności w oddychaniu. Szkody inhalacji dymu do płuc i mogą powodować niewydolność oddechową; Blizny. Może powodować blizny i bliznowce - obszary prążkowane spowodowane przez przerost blizny; Problemy z kośćmi i stawami. Mogą ograniczyć ruch kości i stawów. Blizny mogą tworzyć i powodować przykurcze, gdy skóry, mięśni lub ścięgien skrócić i dokręcić, stałe ciągnięcie stawy z pozycji. Możesz leczyć oparzenia pierwszego stopnia i małe oparzenia drugiego stopnia w domu przy użyciu leków bez recepty, produktów z aloesem. Drobne oparzenia zwykle ustępują w ciągu kilku tygodni. Szukać pomocy w nagłych wypadkach na oparzenia, które są umiarkowane, ciężkie lub powszechne - lub jeśli oparzenia obejmują ręce, stopy, pachwiny lub twarz.

Leki

W zależności od nasilenia oparzenia, może wymagać: Dożylne podanie płynów. Lekarze podawania płynów w sposób ciągły przez żyły (dożylnie), aby zapobiec odwodnieniu i niewydolności narządów; Przeciwbólowe. Gojenie oparzeń może być bardzo bolesne. W wielu przypadkach, morfina jest wymagane - szczególnie podczas zmiany opatrunku. Leki przeciw-lękowe mogą być również pomocne; kremy. Różnorodność produktów, może być stosowany do wypalenia w celu utrzymania go wilgotny, zmniejszenia bólu, zapobiegania infekcji i przyspieszyć gojenie; Antybiotyki. W przypadku wystąpienia infekcji, może zaistnieć potrzeba antybiotyków dożylnych.  

«1 ... 567 8