Oparzenia

Skóra ma ważną rolę do odegrania w tym płynów i regulację temperatury ciała. Skóra działa również jako bariera zabezpieczająca przed bakteriami i wirusami, które zamieszkują świata na zewnątrz korpusu. Anatomia skóry jest złożona i ma wiele struktur na warstwach skóry. Istnieją trzy warstwy: Naskórka, zewnętrznej warstwy skóry; Skóry właściwej, złożone z kolagenu i włókien elastycznych i gdzie nerwy, naczynia krwionośne, gruczoły potowe i mieszki włosowe pobytu; Tkanka podskórna lub tkanki podskórnej, w którym znajdują się większe naczynia krwionośne i nerwy. Jest to warstwa tkanki, która jest najbardziej istotne w regulacji temperatury. Wysokość szkody, które może spowodować oparzenie zależy od jego lokalizacji, głębokości, powierzchni ciała, które wiąże.

Klasyfikacja

Oparzenia są klasyfikowane na podstawie ich głębokości. Pierwszy stopień spalania jest powierzchowny i wywołuje miejscowe zapalenie skóry. Oparzenia słoneczne często są klasyfikowane jako pierwsze oparzenia stopnia.

Zapalenie charakteryzuje się bólem, zaczerwienieniem, łagodnym wysokości pęcznienia. Skóra może być bardzo delikatne w dotyku.

Drugiego stopnia są głębsze i oprócz ból, zaczerwienienie i zapalenie jest również układ pęcherzy skóry.

Trzeciego stopnia są jeszcze głębiej, z udziałem wszystkich warstw skóry, w efekcie zabija ten obszar skóry.

Oparzenia nie są statyczne i mogą dojrzewać. W ciągu kilku godzin oparzenie pierwszego stopnia mogą dotyczyć głębszych struktur i stać się drugim stopniem. Pomyśl o tych słonecznych, że pęcherze pojawiają się na następny dzień. Niezależnie od rodzaju, zapalenia i akumulację płynu i wokół ran występuje. Ponadto, należy zauważyć, że skóra jest organem, pierwszy obrony przed zakażeniem mikroorganizmami. Spalanie jest przerwa w skórze, i występuje ryzyko zakażenia, zarówno w miejscu urazu i ewentualnie w całym ciele. Tylko naskórek ma zdolność regenerowania się.

1 234 ... 8»