Objawy ciąży

Nadmierny apetyt i zachcianki wydają się iść w parze. Są to jedne z głównych objawów. Objadające się chrupiącymi, słonymi ogórkami i słodkimi lodami z bitą śmietaną - tak często kojarzą się ciężarne. Podczas gdy wiele kobiet w czasie jej trwania może nie doświadczyć tego objawu jednak niektóre z nich mają nietypowe zachcianki np. lody z ogórkami czy czekolada. Niektóre badania pokazują, że aż 68% kobiet ciężarnych będzie miało nietypowe zachcianki podczas jej trwania.

Termin zachcianki może oznaczać różnie rzeczy dla różnych ludzi. Dla jednych zachcianką może być rzecz o której pomyślą, dla innych może to być danie przywołane zapachem lub smakiem.

Mamy tendencję do myślenia, że jeśli nasze ciało czegoś pragnie to, musi to być coś co jest nam potrzebne dla naszego zdrowa.

W rzeczywistości to może mieć jakieś logiczne podstawy, w szczególności zależy to jednak, od tego, czego tak naprawdę pragniemy, co dokładnie jest naszą zachcianką. Ten objaw może być spowodowany brakami witamin w naszym organizmie, ale nie musi. W tym okresie nasze ciało poza owocami i warzywami często potrzebuje odrobiny słodu aby łatwiej nam się funkcjonowało.

Nadmierny apetyt i zachcianki jednak nie zawsze są zdrowe. Ten objaw zapłodnienia może również zaszkodzić naszemu organizmowi, szczególnie jeśli zaczniemy eksperymentować z dietami jedząc surowe mięso lub będziemy mieli ochotę na szkodliwe substancje takie jak glin, skrobia do prania lub inne przedmioty które mogą zaszkodzić dziecku. Nie wszystkie objawy są nieniepokojące. Trzeba również pamiętać o unikaniu spożywania alkoholu.

Psychologicznie rzecz biorąc, częścią naszego pragnienia może być po prostu fakt, że wierzymy w to, że kobiety w ciąży powinny jeść pewne rzeczy. Czasami jednak ten objaw zapłodnienia pomaga niektórym kobietom przetrwać najtrudniejszy okres.

«12 3 456 ... 11»