Niepłodność

Bezpieczeństwo: Badania sugerują, że zapłodnienie in vitro jest bezpieczne. Badaniami objęto prawie 1000 dzieci poczętych za pomocą metody in vitro w pięciu krajach europejskich. Dzieci były monitorowane od momentu urodzenia do ukończenia 5 lat, były tak samo zdrowe, jak dzieci poczęte w sposób naturalny. Jednak inne badania wykazały nieznacznie zwiększone ryzyko chorób genetycznych u dzieci poczętych dzięki technologii wspomaganego rozrodu. Jak się okazuję niekorzystne efekty w czasie ciąży i okresie okołoporodowym są wyższe w ciąży, która powstała w wyniku zapłodnienia in vitro. Niektóre lub większość tego zwiększonego ryzyka jest spowodowana faktem, że większy odsetek ciąż in vitro to ciąże liczniejsze niż pojedyncze – ciąże w wyniku których rodzi się więcej niż jedno dziecko. Jednakże, istnieje niewielkie zwiększenie stopnia ryzyka powikłań w pojedynczych ciążach w wyniku zapłodnienia in vitro, prawdopodobnie jest to związane najczęściej z wiekiem rodziców lub od warunków, które doprowadziły do ​​niepłodności. W następstwie, których stosowane jest zapłodnienie in vitro.

Proces zapłodnienia in vitro

Przed rozpoczęciem stosowania metody in vitro wykonuje się szereg badań przesiewowych.

Testy obejmują zazwyczaj badania obrazowe, takie jak USG przez pochwowe z jajników i macicy. W niektórych przypadkach przed rozpoczęciem cyklu podawane są doustne środki antykoncepcyjne. Czasami inny lek - Leuprorelin (Lupron) jest również podawany w fazie wczesnej, w zależności od wyznaczonego planu. Może być również konieczne przeprowadzenie dalszych badań obrazowych macicy, takich jak histeroskopia.

Gdy rozpoczyna się cykl kuracji, leki znane jako gonadotropin są podawane codziennie przez wstrzyknięcie do wspierania dojrzewania pęcherzyków jajnikowych zawierających jajeczka. Pacjenta instruuje się jak podawać zastrzyki w domu. Badania krwi przeprowadza się w celu pomiaru poziomu hormonów. Chociaż celem jest stymulowanie wytwarzania wielokrotnych pęcherzyków jajnikowych, rzeczywista liczby rozwijających się pęcherzyków jest bardzo zróżnicowana. Niektóre kobiety mogą wyprodukować 20 lub więcej pęcherzyków, podczas gdy inne wyprodukują ich tylko trzy lub cztery. Podczas tej tak zwanej fazy stymulacji przez pochwowej ultradźwięki są wysyłane w celu sprawdzenia fazy rozwoju pęcherzyków jajnikowych.

Kiedy na podstawie badania USG ocenia się, że pęcherzyki jajnikowe są już dojrzałe, kobieta otrzymuje zastrzyk ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG). Jest to niezwykle ważne dla powodzenia procedury zapłodnienia in vitro, aby zastrzyk wykonany był w odpowiednim momencie. Jest to ostatni krok w procesie dojrzewania pęcherzyków jajnikowych.

«12 3 456 ... 9»