Niepłodność

Mniej niż 5% niepłodnych par faktycznie korzysta metody in vitro. IVF jest zwykle leczeniem z wyboru dla kobiet z zablokowanym, poważnie uszkodzonym jajowodem lub tez jego brakiem. IVF jest również metodą pozwalającą na przezwyciężenie niepłodności spowodowanej przez endometriozę i problemy z ze spermą (np. małą liczbą plemników). Pary, które po prostu nie mogą począć dziecka i wykorzystały wszystkie metody pozwalające zwiększyć szansę na zajście w ciąże powinny się poważnie zastanowić nad skorzystaniem z zapłodnienia in vitro, które co więcej w bardzo wielu krajach jest dofinansowane ze strony państwa.

Czynniki brane pod uwagę przy zapłodnieniu in vitro

Wiek: Każda kobieta, u której w dalszym ciągu występują owulacje (jajeczkowanie) może spróbować IVF (metody in vitro), choć wskaźnik sukcesu jest odwrotnie proporcjonalny do przyrostu wieku – im osoba starsza tym bardziej wskaźnik ulega obniżeniu. Kobiety poniżej 35 roku życia mają największe szanse na sukces zapłodnienia in vitro.

Wielokrotna ciąża: Generalnie, u kobiet stosujących IVF w większości bo około 63 % przypadków zapłodnień rodzą się pojedyncze dzieci, 32 % są bliźniakami, a 5 % to trojaczki lub więcej.

Koszt: metoda in vitro jest kosztowną metodą alternatywną, w wielu przypadkach nie jest jeszcze objęta ubezpieczeniem zdrowotnym

Zmniejszona potrzeba na ingerencję chirurgiczną: Jeśli u kobiety zastosowano metodę in vitro oznacza to, że nie będzie musiała poddawać się operacji jajowodu. Szacuje się, że technika in vitro zmniejsza o połowę ilość ewentualnych operacji.

«1 2 345 ... 9»