Niedoczynność tarczycy

Najbardziej aktywnym hormonem jest obecnie T3, są dostępne i mają pewne wskazania do stosowania. Jednakże, w przypadku większości pacjentów, forma T4 jest korzystniejszą obróbką. Jest to bardziej stabilna forma hormonu i wymaga dawkowania raz dziennie, podczas gdy T3 ma znacznie krótsze działanie i musi być przyjmowane wiele razy dziennie. W przeważającej większości pacjentów, syntetyczne T4 jest łatwo i stale zamieniane na T3 naturalnie we krwi, a to konwersja jest odpowiednio regulowana przez tkanki organizmu. Średnia dawka wymiany T4 u dorosłych wynosi około 1,6 mikrogramów na kg dziennie, to przekłada się na około 100 do 150 mikrogramów na dobę, dzieci wymagają większych dawek. U młodych, zdrowych pacjentów, pełna dawka T4 hormonalnej może być uruchomiony na początku. U starszych pacjentów bez objawów choroby serca, pełna dawka hormonów może prowadzić do odkrycia choroby serca, powodującego ból w klatce piersiowej zawału serca.

 Idealnie, syntetyczny zamiennik T4 należy zażyć rano, 30 minut przed jedzeniem, inne leki zawierające żelazo lub leki zobojętniające sok żołądkowy zakłócają wchłanianie, więc należy ich unikać.

Dieta

Jeśli zdiagnozowana została niedoczynność, oznacza to, że trzeba zmienić dietę i styl życia w całości. Trzeba być świadomym i konsekwentnie planować codzienne pokarmy, aby zapobiec objawom, które mogłyby zakłócić codzienną rutynę. Pokarmy, które są bogate w jod są szczególnie polecane w walce odwrócenia niedoczynność. Pokarmy bogate w jod to sól jodowana, wodorosty morskie i owoce morza, słonowodne ryby, sushi. Pokarmy bogate w selen to: kurczak, łosoś, tuńczyk, orzechy brazylijskie, czosnek, cebula i produkty mleczne. Tarczyca potrzebuje jodu, dlatego jeśli ma się niedoczynność należy zwiększyć spożycie jodu, dobrze zbilansowana dieta, która zawiera jod może pomóc w łagodzeniu objawów, które można napotkać. Czego unikać przy niedoczynności: siemienia lnianego, kalarepy, orzeszków ziemnych, jarmuża, rzepy, musztardy, prosa, kalafiora, brukwi, brzoskwini, kawy i szpinaku.

«12 3 456 ... 10»