Nerwobóle

Idiopatyczne neuralgia nerwu trójdzielnego jest rozpoznaniem klinicznym, a często nie jest wymagane badanie po profesjonalna opieka zdrowotna bierze historię sytuacji i wykonuje badanie fizykalne, które powinno być normalne. Ważne jest, aby pamiętać, że egzamin neurologiczne muszą być normalne. Istnieją dwa specyficzne obszary przetestować. Nie może być osłabienie mięśni; V3 jest odpowiedzialny za żucia i nie może być szczęką lub osłabienie twarzy znalezione. Odruch rogówki sterowane V1 może być obecny. Gdy rogówka lub pokrycie oka jest dotykany, oko mruga w odpowiedzi. Jeśli te dwa wyniki nie są w normie, należy rozpocząć poszukiwania dla zapalnej lub kompresji przyczyna nerwu trójdzielnego. Niektórzy lekarze mogą zamówić MRI, które pomogą zdiagnozować inne warunki, które mogą powodować neuralgii nerwu trójdzielnego.

Idiopatyczne zapalenie nerwu trójdzielnego najczęściej traktuje się z dobrym wynikiem stosując pojedynczą leki przeciwdrgawkowe, takie jak karbamazepina (Tegretol).

Gabapentyny (Neurontin, Gabarone) baklofen i fenytoina (dilantyną Dilantin-125) może być używany jako leki drugiego wiersza często oprócz karbamazepiny.

U wielu pacjentów, w miarę upływu czasu, karbamazepina staje się mniej skuteczne i leki te mogą być stosowane w połączeniu w celu kontroli bólu.

Ból należy utrzymywać i leki nie są skuteczne, operacja lub radioterapia mogą być inne sposoby leczenia.

Lamotrygina (Lamitrin) mogą być określone dla chorych na stwardnienie rozsiane, którzy rozwijają neuralgii nerwu trójdzielnego.

Neuralgia jest ból w szlaku nerwu. Generalnie, nerwobóle nie jest chorobą samą w sobie, lecz objawem uszkodzenia lub szczególności zaburzenia. W wielu przypadkach przyczyną bólu nie jest znany. Starsi ludzie są najbardziej podatni, ale może mieć wpływ na ludzi w każdym wieku. Prawie każdy będzie łagodny nerwobóle w pewnym momencie, ale te ataki są zwykle przemijające i mają tendencję do złagodzenia przez siebie w ciągu kilku dni. Niektóre rodzaje nerwobóle są trwalsze, wyniszczające i tak bolesne, że czyjeś jakość życia jest znacznie zmniejszona. Nerwoból nerwu trójdzielnego, stan, który zwykle ma wpływ z jednej strony tylko na powierzchni, uważa się za jedną z najbardziej bolesnych stanów chorobowych.

«12 3 456 ... 9»